Харківська обласна рада

Тел. +3 8057 700-40-57
Факс +3 8057 700-53-35
E-mail: zvernennya@oblrada-kharkiv.gov.ua
Адреса: вул. Сумська, 64, м. Харків, Україна, 61200
17 лютого 2019

Сергій Чернов: За рік маємо повністю сформувати базовий рівень місцевого самоврядування

На думку голови Харківської обласної ради, реформа децентралізації незворотня. Вона дає можливості отримати на місцях більше коштів та повноважень.

«Прем’єр-міністр заявив про те, що ми вже перейшли до другого етапу реформи децентралізації, – говорить Сергій Чернов. – Окрім того, поставлено завдання до виборів 2020 року завершити створення на всій території України ОТГ, готувати законодавчі акти для проведення адміністративної реформи й моделювання майбутнього адміністративно-територіального устрою. Також, необхідні внесення змін до Конституції в частині децентралізації, щоб ще раз підтвердити незворотність реформи й дати можливість прискорити впровадження її другого етапу». 

Тобто, зазначає голова обласної ради, через рік повинні мати сформований базовий рівень місцевого самоврядування, а також прийняті законодавчі акти, що дадуть можливість згодом внести пропозиції щодо укрупнення районів, і продовження реформи на субрегіональному й регіональному рівнях.

«Чим раніше розпочнемо підготовчу роботу, тим якісніше зможемо підготувати проект, який відповідатиме потребам населення у низці показників. Наразі ж діалог відкритий. Знаходимося в пошуку актуальної моделі майбутнього адміністративно-територіального устрою області», - сказав Сергій Чернов.

За його словами, створено  робочу групу, що працюватиме над моделюванням майбутнього адмінтерустрою. До неї увійшло близько 30 фахівців: науковці, депутати обласної ради, представники облдержадміністрації, Міністерства регіонального розвитку, органів місцевого самоврядування районів області, громадських організацій та експертне середовище. Вже проведено два круглих столи, на яких обговорені деякі пропозиції з укрупнення районів.

«Звісно, у таких обговореннях має брати участь громада. Тож звертаюся до мешканців регіону, щоб вони пропонували свої варіанти майбутнього адмінтерустрою області. Усі пропозиції доопрацьовуватиме робоча група й узагальнені результати буде направлено до Уряду», – додав голова обласної ради.

Сергій Чернов: За рік маємо повністю сформувати базовий рівень місцевого самоврядування