Талановиті читачі з Харківської області були визнані одними з кращих на літературних дитячих конкурсах – Міжнародному «На одній хвилі» та Всеукраїнському «Творчі канікули – 2020».

У 2020 році в межах Міжнародного десятиліття збереження культур (2013-2022) у спеціалізованих бібліотеках для дітей Україні, а також ближнього зарубіжжя і Євросоюзу відбувся Міжнародний дитячий конкурс-єднання «На одній хвилі». Його засновники – Національна бібліотека України для дітей спільно з Національною секцією Міжнародної Ради з дитячої та юнацької книги IBBY, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей», національна спілка художників України та благодійна організація «Благодійний Фонд «Серце до серця»» за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Організацію та координацію проведення конкурсу на Харківщині здійснювала обласна бібліотека для дітей. Метою цього конкурсу було формування у дітей та підлітків толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій, виховання високої громадянської свідомості та сприяння національно-патріотичному розвитку особистості.

Конкурс проводився у шести номінаціях по трьом віковим категоріям. Учасники представили плакат/малюнок зі салоганом, що за змістом і жанром відповідав темі авторського бачення майбутнього своєї країни та миру у світі.

Усього в конкурсі змагалися 1551 учасник – читачі з бібліотек України, ближнього зарубіжжя та Євросоюзу. Зокрема з України надійшла 1271 робота, Республіки Казахстан – 185, Республіки Молдова – 52 та Румунії – 43. Малюнки усіх учасників конкурсу вирізнялися високим художнім рівнем, креативністю подання та якістю виконання.

Дитячі книгозбірні Харківщини активно долучили до участі у конкурсі читачів своїх бібліотек. Виставка проходила у Харківській обласній бібліотеці для дітей. Журі визначило переможців, чиї роботи були направлені до Національної бібліотеки України для дітей для участі у фінальному турі.

Почесне журі конкурсу серед кращих назвало і наших земляків. Перемогу у номінації «Діти за мир» у категорії «Читачі-учні 1-4 класів» здобули Максим Сердюк і Кароліна Сердюк з Нововодолазької ОТГ Харківської області.

Також перемогу Слобожанщині принесли юні майстри поетичного та прозового слова у Всеукраїнському дитячому літературному конкурсі «Творчі канікули – 2020», організатором якого виступила Національна бібліотека України для дітей. Переможницею в номінації «І в кожному із нас уже живе філософ», вікова категорія 11-12 років, стала читачка з міста Лозова – Ірина Васюренко.

Серед поважних членів журі сучасні письменники України – Марія Морозенко, Алла Диба, Еліна Заржицька та Леся Мовчун, окремо відзначили талановиті роботи Дениса Єфімова (м. Лозова), Кіри Плахотнік (м. Богодухів), Єгора Губи (смт Зачепилівка), Поліни Єфімової (м. Лозова), Марії Печенізької-Ткачової (м. Харків), що увійшли до друкованої збірки «Творчі канікули – 2020».


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я