У прес-центрі Будинку рад відбулася прес-конференція, присвячена реалізації на Харківщині у 2018 року проектів у галузі культури. Учасники прес-конференції - голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, директор ГО "Асоціація графіків-дизайнерів «4 Блок»" Олег Петровський, заступник Чугуївського міського голови Тетяна Вінник; Шарівський селищний голова Анатолій Бабак.

Голова обласної ради розповів присутнім на прес-конференції про суть проектів «Культурний Хакатон» (смт Шарівка) та «Міжнародного Рєпінського пленеру» (м.Чугуїв), які перемогли у конкурсі Міністерства культури Малі міста – великі враження», що проводився в рамках Року культурної спадщини в Україні:

«В результаті відкритого конкурсу зі 158 заявок зі всієї України було відібрано 8 проектів, які влітку поточного року перетворяться у своєрідні культурні стартапи. Два проекти з числа переможців реалізовуватимуться у Харківській області.

Загальна вартість «Культурного Хакатону» у Шарівці - 700 тис. грн, з них 500 тис грн – кошти державного бюджету, 100 тис грн – співфінансування з обласного бюджету, також по 50 тис грн фінансово приєднаються Шарівська селищна рада та КП ХОР «Знахідка», на балансі якого перебуває палацо-парковий комплекс.

«Міжнародний Рєпінський пленер» матиме обсяг фінансування 570 тис грн: 500 тис грн – кошти державного бюджету, 70 тис грн – співфінансування з міського бюджету Чугуєва».

Як наголосив Сергій Чернов, «наша мета – запустити ці проекти, що направлені не лише на збереження культурної спадщини, але й матимуть позитивний вплив на соціально-економічний розвиток цих територій».

Також голова обласної ради відзначив «високий рівень інших підготовлених Харківщиною проектів. Це і створення експозиції картин футуристів у селі Красна Поляна на Зміївщині, туристичний арт-фестиваль «Стара фортеця» у Краснограді, створення етнокомплексу під відкритим небом «Колиска роду – селянська садиба» (м. Красноград), етнофестиваль «Люботин скіфський», Історико-етнографічний фестиваль «Первомайщина – перлина Слобожанщини» тощо.

Ці проекти здатні представити Слобожанщину більш широко для тих, хто цього ще не зробив. Переконаний, ми зможемо знайти організаційні і фінансові потужності, щоб відновлювати ці куточки нашого краю. Саме на культуру та історичну спадщину спираються всі успішні країни. І ми будемо йти цим шляхом», - говорить Сергій Чернов.

IMG_9769
IMG_9775
IMG_9768
IMG_9782
IMG_9783
IMG_9786
IMG_9796
IMG_9832
IMG_9800
IMG_9814
IMG_9820
IMG_9837

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП