У ході прес-конференції, яка відбулась сьогодні у Шарівському палаці були презентовані нові можливості реконструкції палацо-паркового комплексу. Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов розповів про реконструкцію Шарівського замку  за рахунок обласного бюджету та коштів спонсорів.

Учасниками прес-конференції стали також керівник з продажів компанії BASF в Україні Андрій Касьян  та автор проектів «12 вартових» та «Знайдено в Україні» Лала Тараракіна.

«Реконструкція Шарівки зрушила з місця. Ми залучаємо максимально широкі можливості: кошти обласного бюджету, вітчизняні та міжнародні інвестиції. Окремо дякую пану Мьоссінгеру, Генеральному консулу Німеччини, за сприяння пошуку інвесторів та проведенні переговорів», - зазначив голова обласної ради.

Так, каже Сергій Чернов, до прийнятої на пленарному засіданні XVI сесії Харківської обласної ради Програми збереження архітектурної спадщини області на 2018-2023 роки, включені заходи із відновлення Шарівського замку. На виконання першочергових протиаварійних робіт Програмою передбачено 1,9 млн грн.

В обласному бюджеті ж у 2018 році на вирішення нагальних питань комплексу передбачено 1,3 млн. грн. Кошти, зокрема, направлені на підготовку документації: розробку історико-архітектурного опорного плану смт Шарівка; створення облікової документації для занесення комплексу до Державного реєстру нерухомих пам’яток України; на виготовлення науково-проектної та проектно-кошторисної документації.

Крім того, ведеться робота з оформлення нової документації на земельну ділянку.

До того ж, стало відомо, що архітектурним надбанням Шарівського палацово-паркового комплексу зацікавився агропідрозділ концерну BASF  в Україні.

Зокрема, керівник продажів компанії BASF в Україні Андрій Касьян повідомив, що  планується цього року направити близько 125 тис дол. на реконструкцію: «З кожного проданого літра засобу захисту соняшника «Архітект» компанія перераховуватиме 25 грн. Вважаю, Харківщину повинні знати не тільки, як індустріальний і аграрний регіон, а й як культурний край».

За домовленністю, компанія долучиться до реставрації об’єктів вхідної групи комплексу – парадного входу, зубчастих воріт, сторожового дому, а також проведе ремонтні роботи в оранжерейному комплексі. Реставрації об’єктів здійснюватимуться у партнерстві з проектом «Знайдено в Україні» в рамках ініціативи «12 вартових».

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов також запросив всіх присутніх долучитися до масштабного свята «Культурний Хакатон», яке 23-24 червня відбудеться у Шарівській садибі.

IMG_9978
IMG_0033
IMG_0044
IMG_0055
IMG_0098
IMG_0175
IMG_0192
IMG_0170
IMG_0152
IMG_0038
IMG_0160
IMG_0130
IMG_0249
IMG_0202
IMG_0177
IMG_9981
IMG_0105
IMG_0043
IMG_0005
IMG_0025
IMG_0071
IMG_0242
IMG_0269
IMG_9984

«Люди різних професій - айтішники, скульптори, художники, народні майстри, дизайнери, економісти - об‘єднаються заради знаходження креативних рішень з реконструкції об‘єкту», - сказав він.


Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП