Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов став гостем програми «Персона» на телеканалі Р-1. Обговорювались масштаби об’єднання громад на Харківщині та в Україні загалом; конкретні стимули та переваги об’єднання для людей, а також конфлікти інтересів, які неможливо розв’язати без адміністративно-територіальної реформи.

«На Харківщині, як в усій Україні, відбувається становлення базової ланки місцевого самоврядування через формування спроможних громад шляхом об’єднання, - говорить Сергій Чернов. - Процес добровільного об’єднання громад поки що дуже успішний. Досить сказати, що в цілому в Україні 3 443 громади сформували 743 об’єднані громади, або 30% від загальної кількості. Є області де кількість громад, що об’єдналися, перевалила за 60-65%».

Як підкреслив голова обласної ради, головний рецепт успішного об’єднання громад – ініціативність та бажання людей:

«У Харківській області утворено 16 об’єднаних територіальних громад. Я завжди наголошував, що новостворена об’єднана громада не зможе бути успішною, якщо процес її формування відбувався під тиском, або волею згори – з Києва чи Харкова. Усі механізми для добровільного об’єднання громад є. Тому головне - знайти людей, що сформують ініціативну групу для перемовин, якій доведеться провести не один сход громадян, знайти з усіма спільну мову, довести переваги об’єднання у спроможну громаду.

Згідно із затвердженим обласною радою Перспективним планом, який формувався за пропозиціями районних робочих груп, на Харківщині повинно бути 58 об’єднаних територіальних громад».

Сергій Чернов торкнувся переваг об’єднання:

«Перевагами буде збільшення ресурсів: земельних, управління якими рішенням уряду передано на рівень об’єднаних громад, податки від оренди землі отримуватимуть місцеві бюджети, також податок від майна та інше. Якщо активів більше, то більше й можливостей для громади. У такому разі можна вести мову про розбудову медичної інфраструктури, соціального захисту, культури та спорту тощо».

Як нагадав Сергій Чернов, Стратегія, що приймалася Урядом, передбачала завершення процесу об’єднання до 2020 року, щоб наступні місцеві вибори до органів місцевого самоврядування пройшли вже в об’єднаних громадах.

Під час телеефіру постало запитання про подальші кроки після формування базового рівня місцевого самоврядування, а саме необхідності проведення адміністративно-територіальної реформи в частині укрупнення районів.

Сергій Чернов проілюстрував це на прикладі Харківщини:

«У Харківській області, у Коломацькому районі створено одну об’єднану громаду, яка охоплює територію всього району. В районі є рада об’єднаної територіальної громади та її виконавчі органи, обраний голова громади. Є також голова районної ради, є районна рада, яка мала б представляти інтереси територіальних громад, а на практиці представляє одну громаду. Крім того, є районна адміністрація зі своїм очільником. Вже є дублювання функцій, конфлікт інтересів. Таких районів в Україні понад 40. Тож, необхідні законодавчі механізми зміни меж районів, ліквідації та утворення нових районів».

11 липня відповідний проект закону про засади адміністративно-територіального устрою розглядатиметься на засіданні Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України, у якому голова Харківської обласної ради Сергій Чернов візьме участь.

IMG_4506
IMG_4495
IMG_4510
IMG_4509

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я