Перший заступник голови Харківської обласної ради Віктор Коваленко провів зустріч із Співголовою Міждержавної спільної українсько-ізраїльської комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва, Міністром охорони навколишнього природного середовища, Міністром у справах Єрусалиму і єврейської спадщини Держави Ізраїль Зєевом Елькіним. У ході зустрічі вони обговорили суспільно-політичну та економічну ситуації в Харківській області, а також визначили подальші напрями співпраці.

Віктор Коваленко ознайомив пана Елькіна з роботою Харківської обласної ради, а також зазначив, що в області ситуація стабільна, будуються школи, дитячі садки й інші об'єкти соціальної інфраструктури; оновлюються заклади культури та ремонтуються дороги; проводяться масштабні міжнародні заходи.

Також він зазначив, що у області з Ізраїлем налагоджена тісна співпраця у численних галузях. Понад 800 студентів, громадян Ізраїлю, навчаються у харківських вишах. Високе значення мають культурні зв'язки сторін, розвиток взаємин у галузі медицини - харківські лікарі використовують досвід ізраїльських медиків.

У ході розмови сторони дійшли висновку, що харківські виробники потребують високих технологій, які розвинені в Ізраїлі. Деякі підприємства області розглядають пропозиції ізраїльської сторони щодо впровадження молочно-переробних комплексів, перспективним бачиться співробітництво в галузі утилізації побутових відходів.

«У галузі сільськогосподарських технологій Ізраїль сьогодні одна з провідних країн в світі. Зазначу, що родюча українська земля, у сумісництві з ізраїльськими технологіями, - дуже перспективне поєднання», - підкреслив Зеєв Елькін.

Великий потенціал для співробітництва сторони також побачили у сферах ІТ-технологій, промисловості та машинобудування.

«Зараз наші держави виходять на фінішну пряму в підписанні договору про зону вільної торгівлі. Думаю, це дасть ще один поштовх для розвитку успішних взаємовідносин. Також в Ізраїлі є велика громада вихідців з Харкова, що створює додаткову платформу співпраці», - додав пан Елькін.

Резюмуючи зустріч, Віктор Коваленко акцентував на тому, що Харківській області та Ізраїлю потрібно поглиблювати співпрацю та зміцнювати культурні зв’язки, а також сприяти спілкуванню представників бізнес-комьюніті, що позитивно впливатиме на розвиток економічної співпраці. Саме тому він запросив пана Елькіна до участі у ювілейному Міжнародному економічному форумі, що відбудеться у вересні в Харкові, й виказав надію, що під час заходу сторони встановлять тісні бізнес-зв’язки.

IMG_7748
IMG_7724
IMG_7719
IMG_7715
IMG_7709
IMG_7728
IMG_7726
IMG_7723
IMG_7736
IMG_7711
IMG_7741
IMG_7705

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП