У місті Первомайський з 9 по 14 вересня другий рік поспіль проходить Тиждень Сталої енергії. Проведення Днів енергії є обов’язковою умовою для всіх міст Європи, які підписали Угоду Мерів.

Одним із основних завдань кожного міста-підписанта Угоди Мерів є розробка та прийняття до виконання стратегічного Плану Сталого Енергетичного Розвитку (SEAP). Підписавши у 2017 році Угоду Мерів, містом Первомайський було поставлено за мету скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 30 відсотків до 2030 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно-орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

З метою досягнення задекларованих цілей затверджені Положення про  енергетичний моніторинг та систему енергетичного менеджменту. Розробляється відповідний стратегічний документ: «План дій сталого енергетичного розвитку і клімату до 2030 року міста Первомайський», який виступатиме орієнтиром для планування енергетичної політики міста і настановою для формування пріоритетів та заходів, орієнтованих на процеси енергозбереження.

Впродовж Тижня Сталої енергії місто Первомайський стане своєрідним інформаційним центром для тих, хто прагне дізнатися про сучасні способи більш ефективного використання енергії. Шість днів місцева влада, виробники та постачальники енергозберігаючого обладнання та матеріалів, загальноосвітні школи міста, дошкільні навчальні заклади, мешканці та гості нашого міста об’єднаються з метою підвищення обізнаності у сфері енергоефективності та збереження енергетичних ресурсів. Учасники заходів ділитимуться досвідом, напрацюваннями та ідеями, які дозволяють заощаджувати енергетичні ресурси.

Урочисте відкриття Тижня Сталої Енергії відбулося 9 вересня за участю представників громадськості, навчальних закладів міста, підприємств, які використовують енергоощадні технології, виконавчих органів міської ради, виконавчого апарату обласної ради та інших. Учасників і гостей свята привітав міський голова Первомайського Микола Бакшеєв, який зазначив, що Дні сталої енергії – це подія, яка має на меті підняти суспільне усвідомлення проблем ефективності споживання енергії, використання поновлювальних джерел енергії і зв’язків між енергоспоживанням та зміною клімату.

Розпочалися заходи відкриттям виставки «Сучасні технології енергозбереження та енергоефективність», під час якої всі охочі змогли ознайомитися із зразками енергозберігаючих вікон та дверей, теплотехнічного обладнання, отримати консультації, зокрема: про використання сучасних технологій (обладнання) при проведенні робіт з утеплення будинків, з застосуванням енергозберігаючих матеріалів і технологій, а також заміні комунікацій на енергозберігаючі.

Цікаво та жваво пройшла відкрита дискусія «Міська політика сталого енергетичного розвитку»,  в ході якої Первомайський ділився своїм досвідом та успішними практиками щодо розробки і реалізації проектів з раціонального використання енергоносіїв на локальному рівні.

Змістовно прозвучала презентація Антона Орєхова, першого заступника міського голови Первомайської міської ради - «Політика сталого енергетичного розвитку міста Первомайський», який саме був модератором заходу.  

Сьогодні, 10 вересня, проведені цикл тренінгів компанією «ТОП-Інформ» на тему «Енергоаудит як інструмент підвищення енергоефективності бюджетних будівель» та «LED energy» для завгоспів та керівників бюджетних організацій та презентація старшокласникам «Енергоаудит і енергозбереження» та від компанії «LED energy» по світлодіодному освітленню.

Не забули і про наймолодших. Заходи Тижня Сталої енергії, 11 вересня, присвячені малюкам. У всіх дитячих навчальних закладах  Первомайського заплановано перегляд мультфільмів на тему енергозбереження та проведення ігр з набуття навичок роздрібного сортування сміття. Для учнів шкіл міста перегляд фільмів на тему зміни клімату внаслідок глобального потепління.

А також проведення акцій по роздільному збору сміття по установам міста: папір, пластик, скло «Сортуй свідомо!», «Школа без сміття. Чиста країна починається з нас!», збір батарейок по закладам - «Очисти Україну – утилізуй батарейки» та виставки дитячих малюнків по збереженню енергії у школах та садочках міста «Знає кожна сім’я - економія енергії важлива!!!», «Енергозбереження очима дітей!», «Збережемо енергію – збережемо майбутнє!».

Завершується третій день велоквестом «Знайди енергію» серед старших учнів закладів освіти міста під девізом «Велосипед – найекологічніший транспорт! Велоквест – енергія руху» з питаннями на локаціях по енергозбереженню.

Наступний день, 12 вересня, присвячений Дням енергії, заплановані ознайомчі екскурсії учням на ПП «Екіпаж»-одного з найбільших виробників енергоефективних   віконних конструкцій Східної України. Також під час Днів сталої енергії для школярів було організовано дні відкритих дверей на та котельні КП “Тепломережі”.

13 вересня заплановано семінарське заняття для мешканців міста на тему "Енергоефективність у житловому секторі міста, можливість та перспективи для мешканців. Фінансування капітальних ремонтів" за участі експерта Світового банку Олега Масленнікова. 

14 вересня у заключний день Тижня сталої енергії заплановано Дитячі перегони на беговелах як популяризація здорового способу життя, зменшення споживання викопних джерел енергії та легкоатлетичний пробіг «Біг для всіх» для всіх мішканців міста. На заході будуть також вручені енергоефективні призи за кращий костюм на тему енергозбереження та екології - конкурс «Екофрендлі».

На завершенні Тижня Сталої енергії у міському сквері під відкритим небом заплановано перегляд фільму Девіда Аттенборо “Зміни клімату-факти”.

Такі заходи допомагають громадськості підняти питання спільного усвідомлення проблем ощадливого споживання енергії, використання поновлюваних джерел енергії і зв’язків між енергоспоживанням та зміною клімату, формують енергоефективний світогляд підростаючого покоління, залучають молодь до навчально-практичної діяльності з питань економного використання енергії, і в решті решт допомагають усвідомити необхідність заощадження енергетичних ресурсів країни та збереження клімату і життя на Землі.

IMG_9086
IMG_9019
IMG_9027
IMG_9051
IMG_9060
IMG_9070
IMG_9072
IMG_9073
IMG_9077
IMG_9082
IMG_9012

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я