6 вересня у Національному музеї Г.Сковороди відбувся традиційний мистецький пленер «ApPleinAir». Цьогоріч гостями свята стали Заслужені художники України Олег Лазаренко та Олександр Лисенко, які провели урок зі створення натюрморту та мозаїчного живопису для учасників пленеру – вихованців Одноробівської дитячої школи мистецтв.

Юні художники були щиро захоплені зустріччю, та з неймовірною цікавістю отримували нову інформацію. Учасниками пленеру були студенти ХНПУ ім. Г.С. Сковороди, учні та учителі Сковородинівського ліцею ім. Г.С.Сковороди, учні Харківських шкіл, жителі села.

Музичними композиціями під час відкриття пленеру радували учасники народного фольклорного ансамблю «Горлиця». У пам’ятці архітектури та містобудування – коморі розгорнулася нова виставка «Мальовничий світ», де представлені поетапні роботи учнів Одноробівської школи мистецтв.

Традиційними стали: освітня програма «Яблуко пізнання», що дозволяла дізнатися про образ яблуні, який зринає у творах Сковороди дуже часто, як можна полічити яблуні, які сховані у зернятку та багато іншого; а також розважальна програма «Котилося ябко», де танцювали з яблуками на голові, їли яблука без допомоги рук і будь-яких пристосувань, переносили яблука між колінами та ін.

До Музею на свято завітав Іван Сенін – харківський неординарний поет і музикант, виконавець власних текстів і музики. Гітарист співав проникливим голосом. Вразив вмінням сплітати музику так, наче це сонячне проміння ковзає по червонобоких яблуках, наче виблискує ранкова роса на яблучному листі.

Під час пленеру працювали майстер-класи: із виготовлення паперових вітражів на яблучну тематику із Анною Канцедал, розпис глиняних виробів за мотивам байки Г.Сковороди «Дві курки», майстерня народного танцю, ліплення вареників з дегустацією.

Загалом під час проведення пленеру панувала тепла та весела атмосфера. Кожен із учасників та гостей заходу зміг знайти ту розвагу чи заняття, що ближче його душі.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я