Хід реалізації мініпроєктів – переможців обласного конкурсу «Разом в майбутнє» та пропозиції змін і доповнень до Положення про порядок проведення конкурсу обговорили сьогодні на засіданні Конкурсного комітету у Будинку рад, яке провів голова обласної ради Сергій Чернов.

Загалом у 2019 році реалізовується 305 мініпроєктів на загальну суму 80,3 млн грн, в тому числі з обласного бюджету 39,9 млн грн.

Станом на сьогодні завершено реалізацію та вручено сертифікати 218 проєктам (73% від загальної кількості проєктів-переможців).

Стовідсотково реалізовано проєкти у Богодухівському, Валківському, Золочівському, Куп’янському, Нововодолазькому, Шевченківському районах, Роганській, Старовірівській, Чкаловській, Оскільській, Нововодолазькій, Пісочинській, Малинівській та Коломацькій ОТГ.

Найнижчі темпи реалізації та відкриття проєктів у:

  • Старосалтівської ОТГ (25% , з 4 проєктів відкрито 1);
  • Близнюківському районі (44%, з 9 відкрито 5);
  • Вовчанському районі (50%, з 6 відкрито 3).

За інформацією районів, протягом жовтня планується відкрити 35 проєктів, таким чином буде реалізовано та вручено сертифікати 253 проєктам.

На думку Сергія Чернова, той факт, що цьогоріч районам надано можливість реалізовувати мініпроєкти не з червня, а з початку року, не справило позитивного ефекту на процес втілення проєктів і фінансову дисципліну конкурсантів у частині обов’язкової звітності, що унеможливлює якісний контроль.

«Сьогоднішнє засідання комітету зібрали за результатами перевірки аудиторською службою обласної комплексної програми «Розвиток місцевого самоврядування в Харківській області на 2017 – 2021 роки» у частині проведення щорічного конкурсу мініпроєктів «Разом в майбутнє», – говорить Сергій Чернов. – Аудиторська служба надала пропозиції, які стосуються підвищення контрольних функцій Конкурсного комітету за реалізацією мініпроєктів. А також щодо відповідальності тих, хто реалізує мініпроєкти на місцях».

«Прийняті рішення, – коментує голова облради підсумки засідання, – стосуються, зокрема того, що заявка, яку подає ініціативна група або громадська організація, яка перемагає у конкурсі, має відповідати реалізованому мініпроєкту. На це звернули нашу увагу, і ми напрацювали належні механізми. Конкурсний комітет підтримав означені пропозиції, й ми виноситимемо проєкт змін до Положення про конкурс «Разом в майбутнє» на розгляд чергової сесії обласної ради».

Відповідальність треба підвищувати, наголошує голова облради. Головне, щоб ініціативна група чи громадська організація, чий проєкт став переможцем, досягла поставленої мети. Ланцюжок від подання заявки до реалізації проекту, на усіх стадіях треба забезпечити контролем та відповідальністю.

IMG_8255
IMG_8262
IMG_8276
IMG_8347
IMG_8272
IMG_8372
IMG_8363
IMG_8284
IMG_8274
IMG_8375
IMG_8416
IMG_8412
IMG_8420
IMG_8283
IMG_8303
IMG_8379
IMG_8403
IMG_8382
IMG_8418

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я