Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. 

Для новообраних народних депутатів, які працюватимуть у профільному для обласних і районних рад Комітеті парламенту, Сергій Чернов презентував напрямки і пріоритети діяльності Асоціації, розповів про напрацювання Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку, нормотворчу роботу, взаємодію з органами державної влади і міжнародними партнерами.

«Ровесниця Української Держави, Українська асоціація районних та обласних рад заснована у 1991 році, як потужний національний орган самоорганізації представницької влади; комунікаційний майданчик для представників 28 політичних партій; центр координації дій районних та обласних рад», – розпочав свій виступ Сергій Чернов з певної ретроспективи започаткування Асоціації.

Говорячи про сьогодення всеукраїнського об’єднання органів місцевого самоврядування, Сергій Чернов зазначив: «Українська асоціація районних та обласних рад представляє інтереси двох рівнів самоврядування – регіонального та субрегіонального. До Асоціації входять: Верховна Рада АРК, 24 обласні ради, 431 районна рада (з 489), а також чотири колективні представники – обласні Асоціації органів місцевого самоврядування Тернопільщини, Харківщини, Вінниччини і Полтавщини».

Головними пріоритетами діяльності Асоціації, повідомив Сергій Чернов, є реформування місцевого самоврядування, місцевий і регіональний розвиток, публічні фінанси, соціальні питання, земельні відносини та природокористування, запобігання та протидія корупції.

Для реалізації цих завдань УАРОР здійснює нормотворчу роботу, готує звернення до інститутів державної влади; через колегії і консультативно-дорадчі органи комунікує з держорганами; організовує обмін досвідом та кращими практиками; проводить Інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Так, наголошує Сергій Чернов, «у 2017-2019 роках Асоціація опрацювала 242 проекти законів та інших нормативних актів, що стосувалися розвитку місцевого самоврядування та питань територіального управління; організовувала обговорення проєктів законодавчих ініціатив, для чого було проведено 167 інформаційно-просвітницьких та робочих заходів; готувала пропозиції до проєктів законодавчих ініціатив: підготовлено та надіслано 48 звернень до центральних органів державної влади».


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я