Харківська обласна бібліотека для дітей успішно провела V Обласний патріотичний форум «Діти єднають Україну», зібравши наприкінці жовтня понад 500 учасників на справжнє свято. 

Ювілейний Форум, присвячений 100-річчю Возз’єднання України, пройшов під гаслом: «Соборна Україна на шляху до Європи». 130 дітей-лауреатів та переможців 6-ти конкурсів (всеукраїнських, міжрегіональних, обласних) були запрошені на церемонію нагородження – визнання їх талантів, копіткої праці та наполегливості.

Більше 400 глядачів у гостинній залі Обласного організаційно-методичного театрально-концертного центру щиро вітали номінантів обласних етапів:

  • конкурсу дитячого читання «Книгоманія» («Найкращий читач України–2019»);
  • Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули»;
  • Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання»;
  • Всеукраїнського конкурсу есе «Діти єднають Україну»;
  • Міжрегіонального конкурсу дитячої листівки «Ми – єдині і по духу, і по крові»;
  • Обласного конкурсу дитячого малюнка «Харківщина туристична. Малюють діти».

Справжню хвилю емоцій викликало вітальне слово директора Донецької обласної бібліотеки для дітей, що відродила свою діяльність у Маріуполі у квітні 2019 року.

Від початку бойових дій на Сході України Харківщина надає підтримку дітям з Луганщини та Донеччини. Оскільки Конкурс дитячого читання «Книгоманія» на обласному рівні в цих регіонах не проводиться, Харківська обласна бібліотека для дітей постійно залучає талановитих читачів з прифронтової зони до творчих змагань, запрошує переможців до нашого міста. Особливими гостями цього року стали конкурсанти з Дружківки, Лиману, Слов’янську, які отримали можливість побувати на Форумі, побачити, чим живуть їх однолітки.

Роздуми переможців конкурсу «Діти єднають Україну» з Донеччини, слова вдячності бібліотекарів за справжнє свято патріотизму та єдності до сліз розчулили і організаторів, і гостей. Ця урочиста зустріч по-справжньому згуртувала всіх присутніх у залі почуттям гордості за наших талановитих та читаючих дітей.

Під час Форуму гості відвідали низку тематичних локацій у фойє Театрально-концертного центру. Привернула увагу інформаційна виставка-презентація «Україна–ЄС: кроки назустріч» представництва Європейського Союзу в Україні. Цікавість викликала експозиція артефактів та експонатів з музею ООС «Блокпост пам’яті. Харків» та патріотична книжкова виставка «Сила нескорених».

Особливе враження на присутніх справили роботи Міжрегіонального конкурсу дитячої листівки «Ми – єдині і по духу, і по крові» (спільно з Тернопільською обласною бібліотекою для дітей).

Відбулась презентація регіонального проекту «Зелені легені», який реалізується за підтримки Комітету Верховної Ради з питань екології та природокористування.

До участі у Форумі долучилися представники громадських організацій, волонтери, бібліотечні працівники, освітяни, видавці та журналісти. Переможці одержали чудові книжки та солодощі завдяки видавництвам, які подарували дітям справжнє свято: «Ранок», ВД «Школа», «Смолоскип», «АССА», «Смайл», «Талант», «Крокус», «Plan4Profi».

Довідково. Обласний патріотичний форум започатковано у 2015 р. за ініціативою директора Харківської обласної бібліотеки для дітей Г. В. Трохименко. За 5 років його учасниками стало понад 2 тисячі дітей. Це не тільки патріотичний захід, це – справжній крок назустріч миру, консолідація зусиль дитячих бібліотекарів, освітян, батьків у справі виховання справжніх громадян.

 

8
7
9
14
12
1
2
4
5

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я