Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов був гостем ефіру програми «Де це?», що розповідає про хід децентралізації на Громадському радіо, і є інформаційним проєктом, який створюється у партнерстві з Харківською обласною радою.

Програма була присвячена новим 17 повноваженням, які напрацювала Українська Асоціація районних та обласних рад, що можуть виконуватись на субрегіональному рівні органів місцевого самоврядування, а саме районними радами.

«Стосовно цих змін, про які ми говоримо, Верховній Раді потрібно ухвалити рішення до виборів, до 25 жовтня. Аби всі, хто йде на вибори й обирається, розуміли, яку вони беруть на себе відповідальність. І найголовніше, щоб після виборів не було хаосу повноважень, дублювання і нерозуміння того, хто за що відповідає», – підкреслив Сергій Чернов.

На думку голови Харківської обласної ради, найголовніше те, що юридично має бути узгоджене питання збереження спільної власності територіальних громад, виписана процедура і механізми передачі об’єктів на баланс ОТГ:

«Ми розуміємо, що далеко не всі об’єднані громади сьогодні спроможні, далеко не всі сьогодні можуть взяти й медичні заклади, і школи-інтернати, і спеціальні школи, і стадіони, басейни, будинки для людей похилого віку, дороги тощо. І там, де громади не зможуть взяти на себе фінансування певних об’єктів поки не внесуть зміни до Конституції щодо створення виконавчих комітетів в районних та обласних радах, райони повинні зберегти це майно і надавати послуги».


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я