Необхідність організації роботи щодо покращення якості харчування учнів закладів середньої освіти, зокрема навчання фахівців з цих питань, обговорили сьогодні під час засідання постійної комісії Харківської обласної ради з питань науки, освіти та духовності. Участь у роботі комісії взяли перший заступник голови Харківської обласної ради Альберт Кононенко, заступниця голови обласної ради Валерія Мураєва.

Про внесення змін до обласної програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини» до 2023 року, якими й передбачена організація такого навчання, доповіла директорка Департаменту науки і освіти облдержадміністрації Анжеліка Крутова.

«Значна увага останнім часом приділяється організації безпечного та якісного шкільного харчування.  Впродовж минулого року зроблено багато для технічного переоснащення харчоблоків, проведення ремонтів у приміщеннях їдалень тощо. Департаментом ведеться системна робота у цьому напрямі, розроблено план додаткового  навчання щодо організації харчування учнів закладів загальної середньої освіти. Тож, дотримання нових стандартів у приготуванні їжі та вимог оцінювання якості продуктів, які надходять до освітніх установ   -  ключові питання, з яких планується підвищення кваліфікації фахівців шкіл», - пояснила депутатам директорка департаменту .

Планується, що навчанням будуть охоплені керівники освітніх закладів, працівники харчоблоків та медичний персонал. Навчання з організації харчування учнів закладів загальної середньої освіти буде організовано на базі Харківської академії безперервної освіти із залученням співробітників обласного лабораторного центру МОЗ України, Національного фармацевтичного університету та інших профільних установ.

За словами Анжеліки Крутової, навчання буде проходити у форматі онлайн-лекцій та безпосередніх консультацій на місцях. Спочатку пілотне планується провести  на території одного з районів Харківської області. Усього на організацію цих заходів необхідно спрямувати 100 тис грн.

Також змінами до обласної програми передбачено збільшення коштів, у зв’язку із  підвищенням рівня мінімальної заробітної плати, на виплату винагороди переможцям низки обласних конкурсів для педагогічних працівників.

Зокрема збільшуються орієнтовні обсяги фінансування у 2021 році: для проведення обласного конкурсу «Кращий вихователь Харківщини» - 10,0 тис грн,  обласного етапу конкурсу «Учитель року» - 8,0 тис грн, обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» - 2,0 тис. грн. 

 

IMG_7805
IMG_7809
IMG_7812
IMG_7814
IMG_7820
IMG_7826
IMG_7830
IMG_7833
IMG_7838
IMG_7844
IMG_7847
IMG_7852

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я