Асамблея європейських регіонів схвалила заявку Харківської області на членство

На запрошення президента АЄР Магнуса Бернтссона голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко взяла участь у засіданні Генеральної Асамблеї Європейських регіонів.

Учасники заходу обговорили питання політично і економічного розвитку регіонів, впровадження низки соціальних програм.

«АЄР об‘єднує близько 300 регіонів з усієї Європи. І мені дуже приємно, що Харківська область може стати частиною цієї великої родини. Під час переговорів було схвалено нашу заявку на членство! Серед перспектив – налагодження партнерських стосунків з регіонами європейських країн, реалізація проєктів, обмін досвідом», – розповіла Тетяна Єгорова-Луценко.

Також під час робочої поїздки голова Харківської обласної ради провела зустріч з віце-президентом АЄР, депутатом Європарламенту Лукасом Мандлем.

Нагадаємо, що з ним, а також з генеральним секретарем АЄР Крістіаном Шпаром Тетяна Єгорова-Луценко мала зустріч у вересні 2021 року. І саме тоді від іноземних колег пролунала пропозиція для Харківщини щодо партнерства у АЄР.

«Тоді ми мали змістовну розмову. Рік тому у мирному Харкові. Багато планів було намічено. Сподіваюсь, що дуже скоро гам все ж таки вдасться реалізувати наші ідеї. Цьогорічна зустріч принесла не менш важливі результати – домовленості про підписання меморандуму щодо партнерства Харківської області з Нижнью Австрією. Вибудовуватимемо співпрацю максимально ефективно», – сказала Тетяна Єгорова Луценко.

Довідково. Асамблея європейських регіонів (АЄР) – об’єднання близько 300 регіонів з усієї Європи, яке тісно співпрацює з Радою Європи та інституціями Європейського союзу, і підтримує постійні зв’язки з іншими міжрегіональними асоціаціями. Організована у 1985 році під назвою Ради Регіонів Європи. У Статуті АЄР головна її мета визначається як «політичний голос регіонів Європи». Складовою її діяльності є програми міжрегіонального співробітництва. Серед завдань АЄР – сприяння регіоналізації в Європі та підтримка принципів субсидіарності та комплементаризму між місцевим, регіональним і національним рівнями, а також наднаціональним (загальноєвропейським).