Відбулось засідання постійної комісії з питань екології, природокористування, охорони довкілля, надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх наслідків.

Депутати погодили питання, що розглядатимуться на черговій сесії обласної ради 20 лютого.

Серед інших депутати розглянули проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до переліку суб’єктів господарювання – юридичних осіб сільськогосподарських товаровиробників, що постраждали внаслідок обставин непереборної сили, затвердженого рішенням обласної ради від 14.02.2023 № 502-VIII «Про наявність обставин непереборної сили та затвердження переліку суб’єктів господарювання – юридичних осіб сільськогосподарських  товаровиробників, що постраждали внаслідок обставин непереборної сили».

Так, за словами начальника управління правового забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Харківської обласної ради Іллі Крючкова до обласної ради надійшли звернення агропромислових підприємств, що здійснюють господарську діяльність на території Харківської області, щодо розгляду питання стосовно наявності обставин непереборної сили, викликаних тимчасовою окупацією окремих територій Харківської області, а також знаходження таких територій в районі проведення воєнних (бойових) дій та внесення підприємств до переліку суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок зазначених обставин. Згідно з листом Торгово-промислової палати України від 28.02.2022 № 2024/02.0-7.1 військова агресія російської федерації проти України, що стала підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року стоком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» визнана форс-мажорною обставиною (обставиною непереборної сили). Враховуючи це, зазначені обставини з 24.02.2022 до їх офіційного закінчення є надзвичайними, невідворотними та об’єктивними обставинами для суб’єктів господарської діяльності та/або фізичних осіб по договору, окремим податковим та/чи іншим зобов’язанням/обов’язком, виконання яких/-го настало згідно з умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи інших нормативних актів і виконання відповідно яких/-го стало неможливим

у встановлений термін внаслідок настання таких форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

Відповідно до підпункту 298.8.4. пункту 298.8. статті 298 Податкового кодексу України у разі коли у податковому (звітному) році частка сільськогосподарського товаровиробництва становить менш як 75 відсотків, сільськогосподарський товаровиробник – юридична особа сплачує податки у наступному податковому (звітному) році на загальних підставах. Якщо така частка не перевищує 75 відсотків у зв’язку із виникненням обставин непереборної сили у попередньому податковому (звітному) році, до платника податку в наступному податковому (звітному) році зазначена вимога не застосовується. Такі платники податку для підтвердження статусу платника єдиного податку подають податкову декларацію разом із рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних рад про наявність обставин непереборної сили та перелік суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин.

Згідно з частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районні і обласні ради можуть розглядати і вирішувати на пленарних засіданнях й інші питання, віднесені до їх відання цим та іншими законами.

Також члени комісії погодили такі питання:  «Про виконання регіональної цільової Програми розвитку цивільного захисту Харківської області на 2021-2023 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 24 грудня 2020 року № 8-VІІІ (зі змінами)», «Про виконання обласної Програми забезпечення пожежної безпеки на об’єктах масового перебування людей, розташованих у Харківській області,  на 2020-2023 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 27 лютого 2020 року № 1200-VІІІ», «Про виконання Антикорупційної програми Харківської обласної ради на 2021-2023 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 23 вересня 2021 року № 221-VІІІ (зі змінами)».

Також погодили проєкти рішень обласної ради:  «Про затвердження Антикорупційної програми Харківської обласної ради на 2024-2026 роки»,«Про звіти постійних комісій обласної ради про роботу за друге півріччя 2022 та 2023 рік».

Засідання відбулось у змішаному форматі.