Медичні комунальні заклади обласної ради візьмуть участь у тренінгах з невідкладних реанімаційних заходів

Розбудова системи реагування на масові  випадки в закладах охорони здоров`я та у цивільного населення, реалізується ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» за фінансування Міжнародної агенції з міграції/Агенство ООН.

Обговорили деталі проєкту директор Центру інноваційної діяльності та інвестицій Володимир Івчув та заступник керуючого справами виконавчого апарату Харківської обласної ради Максим Колінько.

«Міжнародна організація вийшла з ініціативою запропонувати свої можливості, на територіях, де ведуться бойові дії та територіях, які є наближеними до кордону, провести тренінги щодо реагування на масові катастрофи у військовому часі, це, по суті, – масові поранення і цивільних, і військових. Це міжнародні підходи, міжнародні стандарти, які відпрацьовані в багатьох країнах. Навчання персоналу реагування при пораненнях, травмах, в тому числі, вдосконалення плану реакції», – зазначив Володимир Івчук.

У проєкті візьмуть участь дві лікарні області – КНП ХОР «Обласний клінічний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення» та КНП ХОР «Обласна клінічна лікарня».

«Дякуємо за увагу до Харківської області. Саме наш регіон щодня потерпає від ворожих обстрілів і, нажаль, страждає і цивільне населення. Наші лікарні оперативно реагують і надають допомогу пораненим. Ми постійно отримуємо допомогу від міжнародних організацій у вигляді гуманітарної допомоги. Ми на постійному зв’язку з всеукраїнською радою реанімації»,  – сказав Максим Колінько.

Тренінг розрахований на декілька груп по 10 спеціалістів в кожній з різних навичок. Наприклад, стандарт допомоги дітям, стандарт допомоги при травмі, стандарт зупинки кровотечі, базові навички з анестезіології, хірургії, екстреної медичної допомоги.  Подібні тренінги вже пройшли у Одеській та Миколаївській областях.