В обговореннях взяли участь представники Міністерства фінансів України, всеукраїнських асоціацій, департаментів фінансів ОВА, голова Харківської обласної ради, президент УАРОР Тетяна Єгорова-Луценко, голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна, перший заступник голови Секретаріату УАРОР Дмитро Нікульшин.
Тетяна Єгорова-Луценко, відзначила, що Українська асоціація районних та обласних рад представила свої пропозиції, які були опрацьовані на засіданнях Правління у Хмельницькому та Харкові:
– ПДФО у громадах має залишатися на рівні 64%. Це одна з головних умов фінансової спроможності, а для деяких громад – питання виживання мешканців. Нагадаю, після розгляду Бюджетної декларації на 2025-2027 того ж висновку дійшов Парламентський комітет з питань бюджету і рекомендував Уряду залишити у громадах саме 64% надходжень від ПДФО;
– до кінця війни військовий ПДФО мають адмініструвати на центральному рівні;
– необхідно передбачити на 2025 рік зарахування до загального фонду обласних бюджетів додатково 4% податку на доходи фізичних осіб (крім податку на доходи фізичних осіб, визначеного пунктом 1-1 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України), що сплачується згідно з Податковим кодексом на відповідній території, та включити цю норму до проєкту Закону. Для того, щоб забезпечити стабільне функціонування КП з тепло- та водопостачання, водовідведення, які перебувають у спільній власності громад областей;
– передбачити видатки на субвенцію з державного місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад. Близько 3 млн грн на одну райраду. Із розрахунку 6 посадових осіб. Це приведе у відповідність до мінімальних потреб фінансування райрад на 2025 рік.
«Розраховуємо на те, що наші пропозиції будуть розглянуті та враховані у роботі над законопроєктом», – відзначила Тетяна Єгорова-Луценко.