Тетяна Єгорова-Луценко: Покращення якості професійно-технічної освіти, компетенції працівників робітничих професій, підвищення кваліфікації педагогів у закладах Харківщини – важливий і актуальний напрямок у сучасних умовах

Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко вручила сертифікати 44 слухачам онлайн-курсів в рамках проєкту «Ремісники без кордонів».

«Покращення якості професійно-технічної освіти, компетенції працівників робітничих професій, підвищення кваліфікації педагогів у закладах Харківщини. Важливий і актуальний напрямок у сучасних умовах. Я хотіла б подякувати нашим закордонним партнерам за те, що реалізували проєкт саме в Харківській області, координатору проєкту пану Маркусу Ейхеру, керівниці міжнародних проєктів торгово-промислової палати Франкфурт-на-Майні пані Селін Віпрехт. Збільшення кваліфікованих кадрів робітничих професій це те, що наразі потрібно для відновлення країни», – сказала Тетяна Єгорова-Луценко.

Проєкт «Ремісники без кордонів» об’єднує Палату кваліфікованих ремесел Франкфурт-Рейн-Майн у Німеччині, Головну організацію Французьких ремісничих палат, італійську спілку робітників та Великопольську торгово-промислову палату у Познані з метою розвитку та покращення компетенції працівників робітничих професій. В Україні саме Харківську область запросили до співпраці в якості партнера.

Проєкт спрямований на покращення якості професійно-технічної освіти, приведення її до європейських стандартів в рамках допомоги Україні стосовно вступу до Європейського Союзу.

В рамках проєкту «Ремісники без кордонів» проводилися онлайн курси для фахівців закладів професійно-технічної освіти Харківської області.

44 викладачі, майстри та студенти старших курсів з 5-и закладів професійно-технічної освіти мали змогу обмінятися досвідом з німецькими колегами, отримати нові знання та методичну літературу для впровадження на практиці в подальшій роботі.

Загалом прослухано 132 години навчальних тренінгів.
Успішно пройшли курси за напрямками:

  • ремонт та експлуатація автомобілів – 14 слухачів;
  • зварювання -15 слухачів;
  • перукарське мистецтво – 15 учасників.

Учасниками онлайн-курсів стали викладачі, майстри та студенти старших курсів наступних закладів:

  • Навчально-наукового інституту «Українська інженерно-педагогічна академія»;
  • Державного професійно-технічного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти ресторанно-готельного, комунального господарства, торгівлі та дизайну»;
  • Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області»;
  • Харківського автомобільно-дорожнього фахового коледжу;
  • Харківського автотранспортного фахового коледжу.

«Наразі, наше співробітництво з проєктом і навчальними закладами має продовження. Вже зараз розпочалося навчання другої групи по курсу з ремонту та експлуатації автомобілів. Надзвичайно приємно, що до курсів долучилась велика кількість жінок, які опанували зовсім нежіночі спеціальності. З 15 листопада розпочинаються лекції з перукарської майстерності. Пропоную нашим міжнародним партнерам обговорити можливість навчання для наших учасників курсу в режимі офлайн у Німеччині», – зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.

В свою чергу координатор проєкту «Ремісники без кордонів» Маркус Ейхер погодився з тим, що ця ідея має реалізуватися і потребує наразі детального обговорення.