Три пацієнта, які втратили нижню кінцівку в наслідок військової агресії росії повернулися додому разом зі спеціалістами КНП ХОР «Українській науково-клінічний центр протезування та реабілітації», які проходили навчання за напрямками: сканування, виготовлення протезів та реабілітація.
Це перший результат проєкту Великопольського Воєводства, Харківської обласної ради та КНП ХОР «Центр протезування та реабілітації», який реалізується в рамках Меморандуму про співпрацю між Харківщиною та Великопольським воєводством (Польща).
Партнери взяли на себе зобов’язання безоплатно провести протезування жителів Харківської області, які цього потребують та навчити спеціалістів харківського реабілітаційного центру сучасним методикам протезування.
«3D сканування культі пацієнта,інформація про ходу пацієнта, згинання стопи, коліна, поворот таза тощо. Ці знання нам знадобляться для аналізу динаміки ходи пацієнта. Таким чином лікар буде розуміти, що потрібно корегувати в протезі пацієнта. Особливість цих протезів – у 3D моделюванні культиприймача. Зараз у цих пацієнтів тимчасовий культиприймач, вони до нього звикнуть, тоді буде встановлений постійний через декілька тижнів», – говорить інженер-протезист Віталій Муригін, що пройшов навчання.
«Дуже корисні знання ми отримали від польських колег. Бувало таке, що розходилися у першій годині ночі, бо багато інформації і практичних навичок. Ми, безпосередньо приймали участь в роботі команди польських спеціалістів у протезуванні пацієнтів з Харківщині», – зазначив лікар ортопед-травматолог, лікар ФРМ Віталій Тодоров.
В перспективі – робота Харківської обласної ради і Великопольського Воєводства над тим, щоб цей пілотний проєкт реалізовувався на постійній основі для залучення більшої кількості жителів Харківщини, які стали жертвами російської агресії та втратили кінцівки внаслідок вибухів.