Голова Харківської обласної ради, президент УАРОР Тетяна Єгорова-Луценко взяла участь у розширеному засіданні Вченої ради Харкiвського нацiонального економiчного унiверситету ім. С. Кузнеця за участі генерального директора директорату фаховоi передвищої, вищої освiти Міністерства освiти i науки України Олега Шарова та керiвників закладiв вищої освiти регiону.
Під час роботи Вченої ради обговорили актуальні питання фінансування вищої освiти та позицiонування Харкiвщини в системi пiдготовки фахiвцiв.
«Глибоко переконана, якщо ми хочемо зберегти кадровий потенціал вищої школи Харківщини, то неодмінно маємо подбати про справедливу заробітну плату працівників закладів освіти», – зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.
Голова Спілки ректорів Харківської області, Ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця Володимир Пономаренко поінформував, що харківські виші, не дивлячись на складні умови роботи через російську агресію, не втрачають лідируючих позицій серед вищих навчальних закладів України.
«Те, що іноземці навчаються у харківських вишах, свідчить про якість підготовки у наших ЗВО. Вони йдуть до нас, і станом на поточний рік 24% іноземців навчаються саме у харківських ЗВО. Харків, попри війну, має дуже потужний науковий та освітній потенціал, який необхідно використовувати та підтримувати, в тому числі й на державному рівні», – повідомив Володимир Пономаренко.
У свою чергу Генеральний директор директорату фахової передвищої та вищої освіти МОН України Олег Шаров розповів про особливості реформування та основні зміни в сфері вищої освіти.
За його словами на сьогодні є необхідність введення та розширення комбінованої освіти зі збільшенням офлайн-навчання, але виключно за умови забезпечення безпеки здобувачів освіти.
«Що ж стосується навчання за контрактом, його здорожчання певною мірою може компенсувати програма державних грантів, на участь у якій має право значний відсоток абітурієнтів. Ми розрахували, що цього року державні гранти могли отримати 16 103 здобувачі освіти, які навчаються в 250 навчальних закладах. З Міністерством уклали відповідні договори 196 навчальних закладів. Із загальної кількості понад 16 тисяч абітурієнтів, дві тисячі здобувачів не отримали пропозиції про надання грантів. 1023 з них вступили до ЗВО, які не уклали договір, і ще близько тисячі – ті, хто здобуває не першу освіту або паралельно навчається у кількох навчальних закладах», – розповів Олег Шаров.
За підсумками вступної кампанії 2024 Харківщина посідає п’яте місце за кількістю отриманих грантів на навчання.