Тетяна Єгорова-Луценко: «Харківський бізнес у числі найактивніших в Україні»

На Харківщині відбулося підсумкове засідання платформи «Діалог влади та бізнесу» за участі голови Харківської обласної ради, президентки УАРОР Тетяни Єгорової-Луценко та начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова. Також до обговорення долучилися підприємці та грантоотримувачі, представники центру зайнятості, центральних органів виконавчої влади та районних військових адміністрацій.

Тетяна Єгорова-Луценко наголосила, що на Харківщині потрібно зробити певні послаблення для бізнесу.

«Перш за все вдячна кожному підприємцю, який залишився працювати у регіоні, що вкрай непросто і ризиковано. Підтримка є і на державному рівні, і на місцевому. Але тим не менш, проблемних питань – безліч. Ми всі це прекрасно розуміємо. Так само, як і те, що наразі на першому плані – питання оборони, допомога ЗСУ. Адже без Перемоги України неможливе ані соціально-економічне відновлення, ані стабільне майбутнє. Усі зусилля, спрямовані на розвиток, будуть позбавлені сенсу, якщо не досягнемо стратегічної і найважливішої мети. Разом з тим не зменшую важливості державних програм підтримки, можливостями яких користується бізнес. І харківський – у числі найактивніших», – сказала голова Харківської облради.

Також вона додала, що під час засідання позачергової сесії наступного тижня планують затвердити Програму економічного і соціального розвитку Харківської області на 2025 рік.

Заступниця Міністра економіки України Надія Бігун прокоментувала, що за Програмою «Доступні кредити 5-7-9%» Харківська область займає посідає п’яте місце. 7% від всіх кредитів отримали саме харківські підприємці. Дія програми буде продовжена наступного року, зокрема, регіони з високими військовими ризиками – у пріоритеті, їх планують профінансувати на суму у 18 млрд грн.

«Незважаючи на всі складнощі та виклики, які стоять перед Харківщиною, ви випереджаєте багато регіонів по Україні. Показуєте дуже класну тенденцію. Харківська стійкість справді надихає. Зі свого боку будемо продовжувати програму 25% компенсації вартості сільгосптехніки українського виробництва. І аграрії, і виробники є дуже задоволені тому, що це потужний поштовх до відновлення споживання саме українських товарів. У цьому році започаткували нову програму щодо 15% компенсації за придбання енергетичного, колісного, будівельного та спеціального обладнання українського виробництва», – зазначила Надія Бігун.

Вона додала, що харківський бізнес активний і у Програмі «Національний кешбек». Харківщина займає 3 місце за кількістю підприємців, які до неї долучилися, попереду лише м. Київ та Дніпропетровська область. Загалом у програмі «Національний кешбек» беруть участь 7,5 мільйонів представників українського бізнесу.

Начальник Харківської ОВА розповів, що вже відбулося 12 засідань платформи «Діалог влади та бізнесу». Він наголосив, що бізнес та територіальні громади спрямували на потреби Збройних Сил України 16 мільярдів гривень.

«Хочемо подякувати обласній раді за ту співпрацю, яку ми сьогодні маємо, особисто голові, яка постійно лобіює інтереси області перед всіма міністрами, на європейській платформі. Зокрема, восени було підписано великий меморандум зі штатом Огайо, що є дуже важливим для нашої майбутньої співпраці», – зауважив Олег Синєгубов.

Крім того, обговорили питання щодо державних грантів для бізнесу на власну справу та для ветеранів і членів їх сімей, грантів на виробництво переробної промисловості, компенсаторних програм для роботодавців від Харківського обласного центру зайнятості, функціонування регіонального офісу підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні» тощо.