Тетяна Єгорова-Луценко взяла участь у Конгресових слуханнях щодо регулювання підприємницької діяльності

Голова Харківської обласної ради, президентка УАРОР Тетяна Єгорова-Луценко взяла участь у Конгресових слуханнях щодо проєкту Закону України «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період» (№ 6013 від 09.09.2021).

Засідання відбулося за участі голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, заступника Керівника Офісу Президента Віктора Микити, представників органів місцевого самоврядування, районних та державних адміністрацій, голів Асоціацій.

«Тільки тоді буде ефективною законодавча діяльність, коли ми будемо погоджувати наші спільні бачення. Цього року Україна торує свій шлях до Європейського Союзу, тому питання номер один, яке стоїть перед нами, це приведення українського законодавства у відповідність до законодавства Європейського Союзу. І одним з важливих складових є законодавство у сфері підприємницької діяльності. Це те, що ми називаємо правова економіка», – зазначив Руслан Стефанчук.

Однією з тем обговорення стало скасування чинності Господарського кодексу України, а також розглянули можливість розробки дорожньої карти проєкту. Окрім того, законопроєкт передбачає внесення змін до Цивільного кодексу України та внесення коректив до Земельного кодексу.

«Важливо, що необхідні розʼяснення отримали напряму від Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука. Вдячна заступнику керівника Офісу Президента України Віктору Микиті за ініціативу створити робочу групу для напрацювання дорожньої карти, а також за те, що до роботи будуть долучені представники усіх асоціацій ОМС. Сьогоднішня нарада стала масштабним комунікативним майданчиком, який обʼєднав 365 учасників, – народні депутати, голови громад, начальники військових адміністрацій, представники Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування. Брала участь у зустрічі, як президент УАРОР, – прокоментувала Тетяна Єгорова-Луценко. – Зверну увагу, що у ході наради були усунуті занепокоєння щодо примусової ліквідації комунальних підприємств. Експерти зазначили, що протягом перехідного періоду, який триватиме 5 років, можуть застосовуватись різні організаційно-правові форми управління комунальним майном».

Нагадаємо, що проєкт Закону спрямований на вдосконалення корпоративного управління в юридичних особах, заснованих на державній і комунальній власності, підвищення інвестиційної привабливості країни, запровадження ефективних механізмів контролю за використанням об’єктів державної та комунальної власності, а також на усунення суперечностей між положеннями Цивільного кодексу України та актами спеціального законодавства.