Реалізацію ідеї Академії державного управління Східного партнерства обговорили під час 13-их Щорічних зборів CORLEAP

На 13-их Щорічних зборах CORLEAP під керівництвом голови Харківської обласної ради, президентки УАРОР, співголови CORLEAP Тетяни Єгорової-Луценко відбулася панельна дискусія щодо плану розбудови потенціалу місцевого та регіонального державного управління у країнах Східного партнерства.

Тетяна Єгорова-Луценко зазначила, що створення Академії державного управління Східного партнерства для державних службовців місцевих та регіональних державних адміністрацій є давньою рекомендацією CORLEAP, що обговорювалася на 9-х Щорічних зборах, які пройшли у вересні 2019 року в м. Турку, Фінляндія. Згодом ця рекомендація була ухвалена на Саміті Східного партнерства у 2020 році.

«Як ми всі знаємо, ситуація в Європі значно змінилася з того часу. Однак, залишається необхідність системного підходу до потреб розбудови потенціалу місцевих і регіональних адміністрацій у країнах Східного партнерства – і, зокрема, у тих, що прагнуть до членства в ЄС. Настав час вжити заходів для того, щоб Академія стала реальністю – не як будівля, і тим більше не як незалежна інституція, а як платформа і мережа, що об’єднує тих, хто може запропонувати такі освітні та навчальні послуги, і тих, хто їх найбільше потребує, на практиці. Установи та організації, які представляють наші спікери, або вже багато роблять у цьому напрямку – зокрема, Коледж Європи – або мають можливість і прагнення долучитися до цієї діяльності», – додала Тетяна Єгорова-Луценко.

Тож до цієї панельної дискусії долучилися представники закладів вищої освіти європейських країн. Зокрема, директорка Регіональної школи державного управління (ReSPA) Майя Ганджіська-Трендафілова розповіла про розбудови потенціалу державних адміністрацій на Західних Балканах, де вони працювали переважно з національними адміністраціями. Однак, ReSPA хоче розширити свою діяльність спільно з місцевими та регіональними адміністраціями країн Східного партнерства.

«Ми функціонуємо як регіональний хаб обміну знаннями щодо розбудови потенціалу, нетворкінгу. Ми також підтримуємо схеми мобільності для державних службовців, тому зацікавлені в обміні досвідом між посадовцями. Наша діяльність націлена на державні структури центрального рівня, однак новий стратегічний напрямок, який підтримали в листопаді, стає значно ширшим. Працюємо переважно в сферах управління кадрами, цифровізації, координації політики», – сказала Майя Ганджіська-Трендафілова.