Тетяна Єгорова-Луценко взяла участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування у Харкові

Нарада пройшла під керівництвом голови Комітету Олега Бондаренка. За участі представників Міністерств, народних депутатів, ДСНС, Нацполіції, начальників обласних та районних військових адміністрацій обговорили проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання проведення обов’язкової евакуації (реєстр. №12353).

«Фактично, внаслідок російської військової агресії у 10 регіонах України відбувалася евакуація людей. Законопроєкт готують до другого читання, тому наразі ведеться жваве обговорення. Важливо, що ініціатори документу дослухаються до думок низки фахівців, зокрема, з Харківщини, як прикордонного регіону. Глибоко переконана, що низка змін, які пропонується внести цим Законопроєктом, абсолютно на часі. УАРОР звернеться до обласних рад з проханням надати свої пропозиції, які будуть враховані в загальних рекомендаціях Асоціації щодо вдосконалення документа. Ці пропозиції будуть передані до Комітету для подальшого розгляду», — зазначила голова Харківської обласної ради, президентка УАРОР Тетяна Єгорова-Луценко.

Вона наголосила на декількох моментах, які потребують додаткових розʼяснень:

▫️ у Законопроєкті доцільно уточнити, як буде юридично врегульовано евакуацію населення з територій, де не утворені місцеві військові адміністрації, а діють органи місцевого самоврядування;

▫️ щодо примусової евакуації дітей без супроводження батьків, – не врегульовано подальше питання інформації про місце переміщення дитини та умов її перебування на новому місці;

▫️способу повідомлення батьків про місцеперебування дитини у безпечних районах.

«Першочерговість цього проєкту Закону буде означати об’єднання зусиль для опрацювання тих зауважень, які вже надійшли і безумовно надійдуть від народних депутатів, ініціаторів законодавчої зміни, шляхом подання правок до другого читання. Оперативне, але якісне опрацювання допоможе якнайшвидше винести законопроект на розгляд депутатів», — сказав Олег Бондаренко.

Заступник Міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий розповів, що цим проєктом Закону пропонується внести зміни до Кодексу цивільного захисту, Сімейного кодексу, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», а також «Про охорону дитинства».

«Законопроєктом пропонується уточнити права ухвалення рішень щодо проведення обов’язкової евакуації з населених пунктів, які розташовані на території активних та можливих воєнних бойових дій. У зазначених рішеннях буде прийматися і думка військового командування. Основна концепція проєкту закону спрямована на запровадження обов’язкової евакуації дітей з населених пунктів, які розташовані на території активних або можливих бойових дій. Передбачається, що обов’язкова евакуація дітей здійснюється разом із одним із батьків, або особою, яка їх замінює, чи іншими законними представниками. Така евакуація дітей здійснюється органами опіки та піклування із залученням Національної поліції України», — прокоментував Богдан Драп’ятий.

Учасники наради підкреслили, що такий законопроєкт давно на часі, адже лише на Харківщині від початку деокупації проводиться евакуація на Куп’янському, Борівському, Вовчанському, Липецькому напрямках. За цей час вже евакуювали майже 57 тисяч осіб, з яких 5600 дітей.