Представники виконавчого апарату Харківської обласної ради взяли участь в робочій зустрічі з партнерами міжнародного проєкту «Ремісники без кордонів».
Проєкт «Ремісники без кордонів» реалізується командами Палати кваліфікованих ремесел Франкфурт-Рейн-Майн у Німеччині, Головної організації Французьких ремісничих палат, італійської спілки робітників та Великопольської торгово-промислової палати у Познані.
Під час сьогоднішньої зустрічі обговорили підсумки минулого року та план заходів в рамках проєкту на 2025 рік.
У 2024 році проходили курси з ремонту та експлуатації автомобілів, зварювання та перукарського мистецтва.
Заступник керуючого справами, начальник управління з питань територіального і місцевого розвитку та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради Максим Колінько розповів про результати роботи 2024 року: за напрямком «Перукарське мистецтво» заняття розпочалися 15 листопада, вже пройшло 15 семінарів (30 годин); за напрямком «Зварювання» – з 13 листопада, проведено 14 семінарів (28 годин); за напрямком «Автомобільна справа» заняття тривали з 7 жовтня до 17 грудня включно, навчальний курс – 48 годин.
Після закінчення курсів усіма групами учасникам будуть вручено сертифікати.
У новому році фахівці закладів професійно-технічної освіти Харківщини висловили зацікавленість у проходженні курсів за напрямками будівельні технології, електрика та електроніка, кравецька справа та дизайн, пекарська та кондитерська справа, а також у продовженні занять з автомеханіки.
«Цей рік має бути плідним стосовно нашої співпраці. Ми провели анкетування викладачів з 15 закладів професійної освіти і отримали такі дані. Найбільше зацікавленості слухачів традиційно викликає курс з автомеханіки – 20 осіб. Також підтверджено 34 слухачі для курсу з кравецтва та дизайну. 20 осіб бажають підвищити знання з будівельних спеціальностей. Приблизно по 18 осіб готові доєднатися до курсів з електрики, електроніки та пекарської, кондитерської справи», – сказав Максим Колінько.
Як зазначив координатор проєкту «Ремісники без кордонів» Маркус Ейхер, цьогоріч розглядається можливість організувати слухачам курсів практику за межами України.
«Я вже розмовляв з колегами щодо реалізації офлайн-тренінгів та проведення практики на підприємствах у Франції, Італії, Німеччині та Польщі. Ці програми дозволять молодим спеціалістам більше дізнатися про професію», – додав Маркус Ейхер.