Тетяна Єгорова-Луценко взяла участь у національному форумі «Стратегічне планування на регіональному рівні: від відновлення до розвитку»

У Києві відбувся національний форум «Стратегічне планування на регіональному рівні: від відновлення до розвитку» за участі представників профільних міністерств та Верховної Ради України, органів місцевого самоврядування та обласних військових адміністрацій, громадських організацій, науковців, а також міжнародних партнерів з Японії та з Програми розвитку ООН в Україні.

Під час національного форуму підбили підсумки сесій, які проходили у регіонах країни.

Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба розпочав форум та наголосив на тому, що стратегічне планування на місцях є основою національного планування і національних стратегій.

«Усе те, що громада, все те, що кожна людина на своєму місці формує як потребу, ми маємо закладати в основу майбутніх планів і майбутніх стратегій. Це і має бути основою планування країни. Сильна і спроможна громада – це сильний і спроможний регіон, це сильна і спроможна країна. Тільки так, і ніяк по-іншому, – сказав Олексій Кулеба. – Це наше з вами усвідомлення відповідальності, допомоги один одному. Тому я хочу подякувати кожному з вас, хто доєднався до державної програми «Пліч-о-пліч». Сьогодні вже більше 110 громад, які поєднані взаємодопомогою. Будемо продовжувати, тому що саме такі програми допомагають нам зрозуміти і усвідомити справжні потреби людей на місцях від Заходу до Сходу, наскрізь через всю країну».

Як підкреслив заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита, питання децентралізації сьогодні є на порядку денному Президента України.

«Усі завдання сьогодні, які ставлять перед нами, повинні виконувати, не дивлячись на те, що Україна веде оборону. Ми і далі продовжуємо говорити про децентралізацію. Я вважаю, це вже є велика перемога. Сьогодні розглядаємо економічну стабільність і розвиток в громаді. Ми не можемо дозволити собі просто витрачати кошти, а маємо чітко планувати і розуміти, куди вони підуть і як вони повернуться в бюджет. Для кожного голови територіальної громади одним із завдань є створення робочих місць, тому що саме через це джерело оподаткування йде насамперед наповнення бюджету», – додав Віктор Микита.

Центральна панельна дискусія була присвячена головним висновкам стратегічних сесій та регіональних особливостей макрорегіонів. Першим на ній виступив заступник Міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін.

«Ми маємо чергову нагоду звірити годинники, зрозуміти, наскільки добре чуємо один одного, тому що Україна у нас – одна. Але патріотизм – це дуже конкретна річ. Патріотизм починається з місця, де ми всі живемо. Ми всі живемо в селах, в селищах і містах, в Україні. Якщо кожен буде на своєму місці робити те, що має, свідомо, якщо він буде думати про майбутнє, це значить, що у нас вийде побудувати таку країну, про яку всі з вами мріємо», – прокоментував Олексій Рябикін.

Голова Харківської обласної ради, президентка УАРОР Тетяна Єгорова-Луценко наголосила, що форум став можливістю для областей поділитися своїм досвідом у плануванні стратегій розвитку, перейняти досвід колег та врахувати його у подальшій роботі, вислухати думку експертів, поставити питання і відкоригувати свої «дорожні карти».

«Завдання №1 для органів місцевого самоврядування – якісно та серйозно підійти до питання стратегічного планування кожної громади, кожного регіону. ОМС України вистояли перед викликами війни та продовжують опір, показали свою силу і спроможність, але маємо рухатися далі. Важливо, що до цієї роботи були долучені обласні ради. Стратегії прийматимуться на найближчі три роки, і ми маємо чітко усвідомлювати, яку відповідальність несемо перед людьми», – зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.

Зокрема, для учасників форуму презентували основи територіально-орієнтованого підходу в стратегічному плануванні та розповіли про функціональні типи територій.

«Лідерство – за Міністерством розвитку громад та територій, а місцеві влади та експертне середовище показало круту командну роботу. Респект міжнародним партнерам, які надають підтримку. Глибоко переконана, що, дійсно, стратегія кожної області має бути не рефератом, а документом, який ляже в основу розвитку кожного регіону нашої країни, враховуючи євроінтеграцію, питання безпеки, підтримку внутрішньо переміщених осіб, процеси відновлення, і абсолютно усі питання, які стосуються життєдіяльності територій та комфорту людей, – підсумувала Тетяна Єгорова-Луценко. – Повністю підтримую позицію Президента України Володимира Зеленського про те, що якщо ви – не на фронті, то у тилу, на своїх посадах маєте робити все можливе для нашої Перемоги. Працюємо далі».