Тетяна Єгорова-Луценко взяла участь у нараді щодо цивільного захисту

Голова Харківської обласної ради, президентка УАРОР Тетяна Єгорова-Луценко спільно з начальником Харківської ОВА Олегом Синєгубовим, керівниками військових адміністрацій, представниками місцевого самоврядування, структурних підрозділів ХОВА, правоохоронного блоку та ДСНС обговорили нагальні питання регіону. Зокрема, йшлося про створення сучасних систем оповіщення на території Харківської області, удосконалення системи цивільного захисту жителів регіону та розвиток пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої та добровільної пожежної охорони, а також – житлове питання для ВПО.

Як наголосила Тетяна Єгорова-Луценко, сьогодні основна задача – зберегти країну, і Президент України Володимир Зеленський робить для цього все можливе.

«Він обрав захищати, згуртував усю державу задля боротьби з російським ворогом. Не підписував жодних поступливих документів, які суперечили б суверенності нашої держави, не втік до сусідньої країни, не заховався в бункері. Так, Він або його команда можуть не всім подобатися, але зараз мова зовсім про інше. Ми маємо захистити і зберегти ДЕРЖАВУ! Жоден лідер іншої країни не змусить нас сумніватися у своєму виборі! Вся країна має вкотре згуртуватися для того, щоб завершити цю страшну війну!» – сказала Тетяна Єгорова-Луценко.

Голова Харківської обласної ради подякувала кожному, хто працює на результат: місцевій владі, депутатському корпусу. Зокрема, наголосила, що у постійних комісіях облради вже напрацювали майже 100 питань, які 20 лютого розглядатимуть на засіданні сесії.

«“Жодних рішень щодо України без України”, – про це сказав Володимир Зеленський під час Мюнхенської конференції з питань безпеки. Кожен регіон, кожна громада – це частина України, яку ми не можемо просто так віддати росіянам, бо вони так захотіли. Завдяки нашим Захисникам і Захисницям Україна стійко тримається і триматиметься стільки, скільки буде потрібно для нашої Перемоги та справедливого миру!» – додала Тетяна Єгорова-Луценко.

Начальник Головного управління ДСНС України у Харківській області Артем Астахов зазначив, що для забезпечення надання допомоги у встановлений час, тобто не більше 20 хвилин, необхідно створити 183 підрозділи місцевої та добровільної пожежної охорони.

«Ми минулого року відкрили 12 підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони, їх створили шляхом переобладнання наявних будівель і проведенням поточних ремонтів. Але ж є і більш ґрунтовні, фундаментальні підходи, коли проводиться або реконструкція, або нове будівництво. Щодо джерел фінансування цих проєктів: Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, міжнародні донори та партнери, програми обласного бюджету тощо», – прокоментував Артем Астахов.

Зокрема, у Вільхівській громаді завершуються роботи з реконструкції будівлі для розміщення Центру безпеки. Ще 6 громад розробили проєктно-кошторисну документацію для створення пожежно-рятувальних підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони та Центрів безпеки.

Він доповів про організацію колективного захисту населення та матеріальне забезпечення заходів з ліквідації та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій. Так, протягом 2024 року вдалося відкрити 325 об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту. Наразі загальний фонд – 4880 об’єктів.

Окрім того, директор Департаменту цивільного захисту Харківської ОВА Іван Сокол розповів, що на сьогодні в оповіщенні населення Харківської області задіяно 304 електросирени, з яких 69 працюють у Харкові та 235 – по області.

«На сьогодні Департаментом цивільного захисту Харківської обласної військової адміністрації погоджено 48 технічних завдань на створення місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення в територіальних громадах області. Також у 48 територіальних громадах укладено відповідні угоди на розроблення проєктно-кошторисної документації. Адже відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку та технічної модернізації системи централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій» необхідно створити територіальну автоматизовану систему централізованого оповіщення до грудня 2025 року, а місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення – до грудня 2026 року», – додав Іван Сокол.

Також під час наради розглянули питання щодо стану забезпечення населення питною водою гарантованої якості у Харківській області та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у 2025 році.