У Мереф’янській громаді облаштували укриття для впровадження офлайн-освіти

Проєкт зі створення безпечного простору в місті Мерефа втілили за допомогою Харківської обласної ради, Всесвітньої Лютеранської Федерації, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та ГО «Спільна справа для людей».

У межах проєкту проклали електрику, водопостачання та каналізацію, установили вентиляцію з очищенням повітря та пожежну сигналізацію, зробили нові санвузли і побудували другий вихід тощо.

У відкритті нового безпечного простору взяла участь заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Дзюба та заступник керуючого справами виконавчого апарату Харківської обласної ради Максим Колінько.

«Представники УВКБ ООН, Всесвітня Лютеранська Федерація допомагали Харківщині в багатьох напрямках. Понад 500 квартир відремонтовано, завдяки чому приблизно півтори тисячі людей повернулися до своїх домівок. Тепер партнери перейшли до інших інфраструктурних, і дуже знакових для наших громад, справ. Тому що ці безпечні осередки на сьогодні чи не єдина можливість бачити один одного, спілкуватися, робити щось спільне. Загалом у межах проєкту створюють чотири безпечних простори в Берестинському, Лозівському та Харківському районах. Тож вкотре від імені голови Харківської обласної ради Тетяни Єгорової-Луценко, від усього депутатського корпусу, від себе особисто дякую нашим партнерам за допомогу», — зазначила Валерія Дзюба.

Як зазначив польовий операційний офіцер Харківського офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Тедді Лепоськи, цей проєкт особливий і унікальний, демонструє погляд в майбутнє для дітей, для навчання, для наступних поколінь.

«Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді зустрічався у липні минулого року з Президентом України Володимиром Зеленським. Вони обговорювали впровадження таких проєктів. Наша співпраця з місцевими органами самоврядування, з партнерами Всесвітньої Лютеранської Федерації, з ГО «Спільна справа для людей» створила можливість для дітей навчатися в гідному і безпечному просторі. Адже спочатку через COVID, потім через повномасштабне вторгнення рф у дітей не було очного навчання більш ніж три роки. І зараз це така зміна для них, це те, чим ми намагаємося пишатися, те, що ми можемо дати», — сказав Тедді Лепоськи.

Голова Мереф’янської громади Веніамін Сітов також подякував усім партнерам, які допомогли в облаштуванні укриття.

«Починалося все з дзвінка з Харківської обласної ради, де мені повідомили про можливість реконструювати укриття в одному з закладів. І завдяки нашій тісній співпраці приємно сьогодні бачити уже втілений в життя проєкт. Адже хоча наша громада і є відносно тиловою, проте упродовж війни на територію прилітали як ракети “Іскандер”, так і С-300. Тому це укриття для нас дуже актуальне», — додав Веніамін Сітов.

Загальна площа укриття становить 202 квадратних метри. Тут зможе одночасно навчатися 80 учнів. Наразі освітній заклад нараховує понад 300 учнів та вихованців дитячого садка.

«Нашому закладу вже понад 120 років. Саме в цьому приміщенні, де зараз облаштували укриття, колись була їдальня, пізніше використовувалося під складські приміщення, спортивні секції, а в 2022 році підвал слугував сховком для жителів громади. Те, що цей проєкт вдався, викликає справжнє захоплення у вчителів та дітей», — прокоментувала директорка освітнього закладу Валентина Панова.