Міністерство цифрової трансформації України разом з Міноборони подбали, щоб захисники та захисниці мали пріоритет у виборі дати та часу для реєстрації шлюбу онлайн.
Як це працює:
- військовослужбовці відкривають застосунок Армія+;
- переходять до Сервісів;
- обирають Шлюб онлайн.
Після цього автоматично відкриється Дія, де система покаже доступні дати з урахуванням пріоритету та забезпечить окремий запис на реєстрацію шлюбу онлайн.
Далі заповніть заяву, оберіть, чи бажаєте змінити прізвище після одруження, укажіть, куди доставити свідоцтво про шлюб, та засвідчте все Дія.Підписом. Усього декілька кліків — і заява полетить на перевірку в ДРАЦС.
Як зазначають у Мінцифрі, у день реєстрації шлюбу потрібно лише зайти за посиланням у Дії на онлайн-церемонію, де на вас чекатиме працівник Цифрового ДРАЦСу.
«Процес одруження триває до 30 хвилин. Усе, що від вас потрібно, — смартфон та інтернет. Про інше подбає Дія. Актовий запис про шлюб також згодом підтягнеться в застосунок. Уже 4 000+ пар офіційно побралися онлайн, 19 000+ подали заяви про розпис, а понад 2 млн українців й українок зробили пропозицію через Дію. Подбали, щоб шалений попит не був перешкодою для захисників і захисниць сказати омріяне «Так» своїм коханим», – поінформували в Мінцифрі.
Довідково
Послугу реалізує Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством юстиції України, Міністерством оборони України, Генеральним штабом ЗСУ, Центром масштабування технологічних рішень, Державним підприємством «Національні інформаційні системи» та ДРАЦС за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа. Технічним партнером стала компанія Сisco, яка в межах підписаного з Мінцифрою меморандуму надала рішення для відеоконференцій Cisco Webex.