Реалізація обласних програм підтримки захисників та ВПО – підсумки 2024 року

Під час засідання постійної комісії з питань соціальної політики, співпраці з інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та у справах учасників АТО/ООС депутати заслухали та погодили проєкти рішень обласної ради «Про хід виконання у 2024 році комплексної Програми підтримки захисників і захисниць України та членів їхніх сімей в Харківській області на 2024 – 2028 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 23 грудня 2023 року № 728-VІIІ (зі змінами)» та «Про хід виконання у 2024 році комплексної Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб в Харківській області на 2023 – 2027 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 05 жовтня 2023 року № 673-VIII (зі змінами)».

В.о. начальника управління у справах ветеранів ХОВА Тетяна Печура поінформувала депутатів, що загальний бюджет програми підтримки захисників та захисниць понад 122 мільйони гривень, з обласного бюджету у 2024 році виділено майже 60 мільйонів, які були повністю використані.

«Підтримка ветеранів та родин загиблих включала компенсацію відсотків за кредити на житло, діти загиблих отримують щомісячну адресну допомогу в розмірі 8 тис. грн. Кожному звільненому з полону було виплачено по 50 тис. Виділено понад 2,5 млн грн на підтримку переможців спортивних змагань серед ветеранів. Використано 6 млн грн на часткову компенсацію витрат на виготовлення та встановлення пам’ятних знаків», – зазначила Тетяна Печура.

В. о. директора Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної військової адміністрації Ірина Горюнова поінформувала про реалізацію у 2024 році комплексної Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб.

«Упродовж року в області вдалося реалізувати низку важливих заходів для забезпечення базових потреб ВПО. Станом на сьогодні в області визначено 76 місць тимчасового проживання, де перебуває 7,7 тисячі ВПО. Активно залучалися кошти міжнародних і вітчизняних партнерів для покращення умов у місцях компактного поселення. На обліку в Центрі зайнятості перебувало 11,2 тис. осіб із числа ВПО. З них 617 пройшли професійне навчання. Розглянуто 397 заявок на отримання мікрогрантів, профінансовано 87 проєктів. У 2024 році соціальними послугами охоплено 31,8 тис. ВПО, медичними – 355 тис. осіб. У закладах освіти навчаються 64 тис. дітей із числа переселенців», – зазначила Ірина Горюнова.

Також депутати розглянули інші питання порядку денного засідання постійної комісії, серед них кардові та питання, що стосуються функціонування комунальних установ обласної ради.