На Харківщині відбулась презентація спеціальної доповіді уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо ситуації на тимчасово окупованих росією територіях України. Захід відбувся у змішаному форматі. До роботи долучилася заступниця голови обласної ради Валерія Дзюба.
Щорічний звіт уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця заслухали представники органів місцевого самоврядування Харківської області.
«Хочу подякувати Уповноваженому з прав людини та всій команді за надзвичайно важливу роботу – моніторинг і фіксацію жорстоких та терористичних порушень прав людини. Сьогодні немає права, яке б не було порушене росією. Ми впевнені, що винні будуть притягнуті до відповідальності. Програми обласної ради, які приймаються депутатами та ефективно працюють, враховують виклики часу, постійно оновлюються з урахуванням досвіду наших громад та міжнародних партнерів. Це живий процес, спрямований на підтримку людей. На прикладі Куп’янського, Ізюмського районів ми бачимо жахливі наслідки російської військової агресії терористичної росії – насильство, втрати, руйнування. Масові поховання на Ізюмщині є черговим доказом злочинів рф. Харківська обласна рада, під керівництвом Тетяни Єгорової-Луценко, працює над тим, щоб донести ці факти до світу на міжнародній арені та юридично їх зафіксувати. Всі гілки влади докладають максимально зусиль для допомоги постраждалим, але, на жаль, ми не можемо повернути зруйновані життя», – сказала Валерія Дзюба.
У доповіді уповноваженого Верховної Ради України з прав людини систематизовано докази того, що росія застосовує масові порушення прав людини як інструмент окупації та підкорення населення: від депортацій і катувань до насадження громадянства та руйнування ідентичності.
Документ охоплює період з 2014 року й донині, включає аналіз “м’якої сили” рф, фільтраційних заходів, насильства, переслідувань, а також методів впливу через освіту, культуру, ЗМІ та судову систему. Особливу увагу приділено впливу на місцеву владу та громади – як механізму зламу спротиву, встановлення окупаційного контролю та ліквідації української ідентичності.
У звіті підкреслено, що українська держава має нарощувати інституційні можливості для протидії російській агресії та розбудовувати політики пам’яті, деокупації та реінтеграції. Невдовзі доповідь уповноваженого з прав людини буде представлена у Верховній Раді України.
Ознайомитися з повним текстом можна тут: https://tinyurl.com/3nfwady9













