На Харківщині обговорили питання соціального захисту чорнобильців

Відбулось засідання круглого столу на тему «Чорнобильська катастрофа: соціальний захист постраждалих – сучасний стан і перспективи». Захід об’єднав представників чорнобильської спільноти, влади та громадськості задля обговорення актуальних проблем і пошуку шляхів їх вирішення.

Участь у заході взяли заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Дзюба та депутатка облради, голова постійної комісії з питань соціальної політики, співпраці з інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та у справах учасників АТО/ООС Ольга Лехан.

«Від імені голови Харківської обласної ради Тетяни Єгорової-Луценко, депутатського корпусу та від себе особисто хочу висловити слова поваги та вдячності за ваш героїзм, самовідданість і мужність. Для нас важливо бути дотичними до вашого руху. Щиро дякую вам і сподіваюся, що такі конструктивні зустрічі будуть корисними для всієї чорнобильської спільноти», — зазначила Валерія Дзюба.

Заступниця голови обласної ради запропонувала проводити регулярні робочі наради з представниками чорнобильської спільноти для оперативного реагування на нагальні потреби.

Під час наради йшлося про актуальні питання медичного забезпечення, соціального захисту та пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення ХОВА, в області на обліку перебуває близько 17,1 тис. громадян, на яких поширюється дія Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Серед них:

– 8,2 тис. — учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших ядерних аварій;

– 4,0 тис. — переселенці із зони радіоактивного забруднення;

– 1,7 тис. — діти, які потерпіли від катастрофи;

– 2,2 тис. — дружини або чоловіки померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Кількість осіб з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС становить 5,2 тис. осіб.