Про головні виклики відбудови України говорили під час заходу «На шляху до URC 2025» у Вероні 12 травня. Це підготовча зустріч, спрямована на обговорення четвертої Конференції з відновлення України 2025.
Захід організований Міністерством закордонних справ та міжнародного співробітництва Італійської Республіки разом з Міністерством розвитку громад та територій України у співпраці з Агентством з просування за кордоном та інтернаціоналізації італійських компаній.
«Мала виступ під час дискусії «Зміцнення відновлення України: роль громад». Акцентувала увагу на критичній важливості широкого залучення органів місцевого самоврядування до процесу відбудови. Обговорили основні виклики і можливості, які стоять перед Україною на шляху до відновлення, важливість реформування системи управління та успішного завершення реформи децентралізації. Ми також зосередили увагу на тому, наскільки критичною є прозорість і підзвітність у процесі відновлення правової, урядової та інституційної системи країни після війни», – зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.
З важливою промовою щодо необхідності міжнародної підтримки у відбудові країни та партнерства між українськими громадами та регіонами з іноземними партнерами виступили віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба та віцепрем’єр-міністр, міністр закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Антоніо Таяні.
«Ми прагнемо, щоб ця конференція стала початком нових довгострокових партнерств, нових інвестиційних рішень і нової політики, в основі якої стоїть повага до того, що Україна вже зробила, і готовність йти далі разом», — зазначив Олексій Кулеба.
Італійська підтримка Україні – за вирахуванням військової підтримки та внесків, сплачених через ЄС – становить приблизно 2,5 мільярда євро, з яких приблизно 1 мільярд – для біженців, 310 мільйонів – на підтримку державного бюджету та 93 мільйони – на гуманітарну діяльність.
«Результати нашої роботи у Вероні увійдуть до спільної позиції, яку Україна представить на URC 2025. Нагадаю, що Конференція у Римі охопить 4 тематичні виміри: бізнес-вимір, людський вимір, місцевий і регіональний виміри, євроінтеграційний. Минулорічна Конференція у Берліні мала конкретні фінансові результати. За оцінками Уряду – сума проєктів та угод склала понад 16 млрд євро», – наголосила Тетяна Єгорова-Луценко.






