На Харківщині визначили переможців регіонального відбору Відзнаки «Орден Святого Пантелеймона»

Під час культурно-духовного благодійного заходу «Під Покровом Святого Пантелеймона» нагородили представників медичної спільноти Харківщини.

За дорученням голови Харківської обласної ради Тетяни Єгорової-Луценко до заходу долучився заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Максим Колінько. В урочистостях взяли участь голова Поважної Ради Відзнаки «Ордена Святого Пантелеймона» Василь Князевич, представники Харківської обласної військової адміністрації та міської ради, духовенства, медичної спільноти, військові медики, члени Регіональної ради, лауреати, номінанти та переможці регіонального відбору Відзнаки «Орден Святого Пантелеймона».

«Традиційна нагорода «Орден Святого Пантелеймона» вкотре згуртувала тих, чиє служіння в охороні здоров’я є справжнім подвигом. Ця відзнака об’єднує лікарів, медсестер, військових медиків, науковців, капеланів, волонтерів та управлінців — кожного, хто віддає свої сили, знання та серце заради збереження здоров’я інших», – прокоментував Максим Колінько.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять медичних працівників, які загинули під час повномасштабного вторгнення рф.

«Люди, які віддали своє життя медицині – це дійсно герої, які кожного дня здійснюють подвиг. Ми чествуємо тих, хто не злякався, не втік, хто йшов на роботу під час обстрілів, коли не було світла й транспорту, але знав, що потрібно рятувати людей. Те ж саме спонукає сьогодні представників екстренки їхати на виклики під обстрілами, знаючи про загрозу повторних ударів. Сьогодні ми не можемо сказати, що медики – це лише люди в білих халатах. Поруч із ними, вшановуючи зокрема й загиблих, ми ставимо і військову форму, і червону форму екстреної медичної допомоги. Всі ми сьогодні – одна родина, яка рятує життя попри окупацію, наближення ворога чи безпосередню загрозу. І ця праця повинна мати відгук у серцях суспільства та винагороджуватися. Я щиро дякую долі за можливість разом із нашою Регіональною радою долучитися до відзначення та нагородження наших шановних медиків», – сказав голова Харківської Регіональної ради, директор КНП ХОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Віктор Забашта.

Під час заходу було оголошено переможців у ключових номінаціях: «Новатор року», «Найкращий лікар — еталон професії», «Серце медицини», «Взірець служіння суспільству», «Фортеця здоров’я», «Опора на лінії життя». Також представникам медичної спільноти вручили Почесні грамотами за вагомі здобутки у професійній діяльності, відданість стандартам честі, гідності й милосердя та жертовний внесок у збереження здоров’я та життя українського народу.