Мінсоцполітики та UNFPA запустили нову хвилю кампанії «Розірви Коло» проти домашнього насильства «Мовчання – НЕ золото»

Щороку в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

В Україні розпочалася нова хвиля національної кампанії про домашнє насильство «Розірви Коло», що втілюється UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення України, у партнерстві з Міністерством соціальної політики України. Вона спрямована на те, щоби зруйнувати сталі стереотипи про домашнє і гендерно зумовлене насильство та розповісти українцям/-кам, які постраждали від нього чи стали його свідками, як отримати допомогу.

За даними Мінсоцполітики, майже кожна четверта жінка (23%) віком від 15 років зазнала фізичного насильства та одна з чотирнадцяти (7%) — сексуального. При цьому лише кожна третя постраждала від фізичного чи сексуального насильства жінка звертається за допомогою.

Як повідомили у Національній поліції України, за 2023 рік було зафіксовано 291 428 тисяч звернень, що на 17% більше, ніж у 2022 році.

«Така кількість звернень про насильство свідчить не тільки про масштаб проблеми, але й про важливість інформаційних кампаній, які допомагають людям знайти сміливість звертатися по допомогу. Але ми маємо на меті не тільки інформувати громадян/-ок про їхні права та можливості отримати допомогу, а й формувати культуру нульової толерантності до насильства в українському суспільстві. Це критично важливий крок до побудови безпечного майбутнього», – зазначила заступниця Міністерки соціальної політики України Уляна Токарєва.

Нова хвиля кампанії пропонує ще раз звернути увагу на традиційні висловлювання чи приказки, які ми досі, часто неусвідомлено, повторюємо та які сприяють замовчуванню та толеруванню насильства. Щоби заохотити українців/ок подумати про небезпеку «старих установок», у промо кампанії використали кілька загальновідомих токсичних приказок, аби перетворити їх на нові правила. 

«Мовчання – НЕ золото» – розкриває необхідність говорити, коли у стосунках боляче, не замовчувати будь-які прояви насильства та просити про допомогу.

«Б‘є – значить НЕ любить» – закликає не шукати виправдань будь-якому прояву насильства.

«Не хочеш, то НЕ мусиш» – нагадує, що «Ні» завжди означає «Ні», навіть у шлюбі, а будь-якому примусу – не місце у стосунках.

Дізнайтеся більше про наявні сервіси допомоги на rozirvykolo.org.

Інформація з сайту Мінсоцполітики