Голова Харківської обласної ради, президентка УАРОР Тетяна Єгорова-Луценко разом з начальником Харківської ОВА Олегом Синєгубовим відвідали Харківський національний медичний університет.
У закладі оглянули бомбосховище, де наразі навчаються студенти, наукову бібліотеку, класи Симуляційного центру, які було відкрито восени 2024 року в межах міжнародної науково-практичної співпраці ХНМУ та Чеського університету технологій здоров’я та за спонсорської підтримки Уряду Чехії. Також вони взяли участь у розширеному засіданні Вченої ради Харківського національного медичного університету.
«Заклад має програму роботи в кризових умовах, розроблена стратегія розвитку. Дякую ректору Валерію М’ясоєдову за те, що докладає максимум зусиль для збереження колективу, наукового та педагогічного потенціалу закладу, кількості абітурієнтів. Це титанічна праця», – зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.
Обговорили напрямки діяльності закладу, актуальні питання розвитку академічної науки в регіоні та модернізацію матеріально-технічної бази ХНМУ, з акцентом на створення науково-медичних установ, зокрема діагностичного референс-лабораторного центру світового рівня.
«Один з наших спільних пріоритетів – ліквідація дефіциту медичних кадрів в громадах області. Наразі на Харківщині у сфері охорони здоров’я – 36 тисяч працівників, а дефіцит лишається у 12,5 тисяч осіб. Причому, найбільша потреба по області спостерігається серед спеціалістів вузьких галузей. Об’єднуємо зусилля, аби подолати цю проблему», – прокоментувала Тетяна Єгорова-Луценко.
Тетяна Єгорова-Луценко порушила питання щодо активізації роботи кафедр університету на базі комунальних підприємств обласної ради. Наразі таких – більше 30. А також запропонувала декілька локацій для створення Університетської клініки.
Ректор Харківського національного медичного університету Валерій М’ясоєдов зауважив, що ця зустріч є надзвичайно важливою в контексті координації діяльності університету, бо університетська освіта, наука, практика мають розв’язувати ті завдання, якими опікуються органи державної влади та місцевого самоврядування.
«Регіональний контекст діяльності має бути одним з пріоритетів університету, ми бачимо наші завдання у ліквідації дефіциту медичних кадрів в області, у розробці нових методів профілактики, діагностики та лікування захворювань, у примноженні громадського здоров’я, в узагальненні досвіду бойових медиків і військової медицини, у відновленні університету як центру підготовки іноземних здобувачів освіти тощо. Маючи підтримку з боку Харківської обласної ради та Харківської обласної військової адміністрації, можемо зробити багато», – закцентував Валерій М’ясоєдов.
Студенти та викладачі університету також змогли поставити питання до голови Харківської обласної ради та начальника Харківської ОВА. Зокрема, Олег Синєгубов презентував концепцію розвитку медичної галузі області та реалізацію конкретних проєктів: реконструкції Харківської обласної клінічної лікарні, Харківського обласного шпиталю ветеранів війни, Харківської обласної психіатричної лікарні, Харківської обласної дитячої клінічної лікарні та будівництва захисної споруди з облаштуванням підземних відділень; будівництво захисної споруди з облаштуванням підземних відділень Харківської обласної клінічної лікарні; відновлення будівництва Харківського обласного центру онкології.
«Попри виклики воєнного стану, Харківський національний медичний університет залишається одним із флагманів вищої медичної освіти в Україні. Дякую голові Харківської обласної ради Тетяні Єгоровій-Луценко, ректору ХНМУ Валерію Васильовичу М’ясоєдову та науково-педагогічному колективу вишу за конструктив і плідну співпрацю», – сказав начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.






