На Міжнародному форумі згуртованості обговорили роль міжнародних донорів у відновленні України

Міжнародний форум згуртованості «Творимо майбутнє» організували Міністерство розвитку громад та територій України за підтримки ПРООН та Уряду Японії. Голова Харківської обласної ради, президентка УАРОР Тетяна Єгорова-Луценко також взяла участь у заході. Під час форуму учасники поділились міжнародним та національним досвідом у відновленні та залученні інвестицій.

Відкривав форум Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба. Він зазначив, що згуртованість – це щоденна взаємодія між людьми, це рішення, які ухвалюються в кризових умовах, але з думкою про майбутнє.

«Сьогодні 19% нашої території перебуває під окупацією. Сотні тисяч об’єктів пошкоджено або знищено. Мільйони українців були змушені залишити свої домівки. Але попри це відбудова триває, економіка працює, громади залишаються стійкими. Наша країна чинить опір і наші військові роблять неможливе. Головна причина такої стійкості в громадах – це люди. Саме вони першими зупиняли ворога, саме вони сьогодні забезпечують базові послуги, ухвалюють рішення, допомагають одне одному і підтримують військових. Найскладніше зараз тим, хто живе і працює біля лінії фронту, – наголосив Олексій Кулеба. – Саме для таких громад Уряд ухвалив рішення про системну фінансову підтримку. Для нас це дуже важливе рішення, я дуже дякую Президенту і Уряду за підтримку. Минулого тижня було виділено 1,5 мільярда гривень і учора ще додатково 1,8 мільярда гривень. В середньому близько 10 мільйонів гривень на кожну громаду. Це кошти цільові – на укриття, на спецтехніку, на відновлення критичної інфраструктури, на все найнеобхідніше для збереження життя. Місцеве самоврядування залишається ключовим елементом державної стійкості. Саме тому ми продовжуємо реформу децентралізації і створюємо механізм прямої взаємодії між громадами».

Під час панельної дискусії «Сила згуртованості: національний та міжнародний вимір» виступав заступник Керівника Офісу Президента України Віктор Микита. Окремо він акцентував увагу на національному проєкті «Пліч-о-Пліч: згуртовані громади», завдяки якому об’єднується вся країна.

«Важливо відзначити роботу Президента України Володимира Зеленського, який особисто відвідуючи регіони, проводить зустрічі з представниками територіальних громад. Це є постійно на порядку денному в нашого Президента, тому що все починається з громади, все закінчується громадою. Рішення, які ухвалюються на місцях, чи в Сумській області, чи у Харківській, чи у Дніпропетровській, вони є дуже потрібними. Саме голови громад мають можливість прямої комунікації з Президентом, доносять йому ті проблеми і ті питання, які сьогодні є дійсно на першому місці», – підсумував Віктор Микита.

Окрема дискусія була присвячена реформам, які тривають в Україні, і які необхідно провести заради майбутнього держави.

«Форум зібрав на одному майданчику представників Уряду, керівників громад та військових адміністрацій, міжнародних партнерів, депутатів, аби обговорити питання підтримки іноземних партнерів у подальшій відбудові України. Ключове – єдність, і це не про слова, це – про величезну роботу та відповідальність кожного і кожної у нашій країні, – розповіла Тетяна Єгорова-Луценко. – Національний проєкт «Пліч-о-Пліч: згуртовані громади», ініційований Президентом України Володимиром Зеленським, вже об’єднав 450 громад з різних регіонів. Вони працюють разом і допомагають один одному. Це нова архітектура співпраці, продиктована часом. У єдності – наша сила. Дякую організаторам за цей майданчик для обговорень і можливість вкотре обʼєднати зусилля задля Перемоги України!»

Про підтримку України від початку повномасштабного вторгнення рф заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Масаші Накаґоме.

«З початку війни Японія, зокрема, допомагає Одесі, Дніпру, Харкову, Миколаєву, Херсону. І за підтримки ПРООН Японія змогла надати великий пакет допомоги – 241 мільйон доларів – для того, щоб допомогти місцевим ініціативам. Наприклад, допомагаємо місту Харкову приготуватися до зими. І я погоджуюся з Віцепрем’єр-міністром з відновлення України, ми ініціювали і вже фіналізуємо програму позики для відновлення. Будемо підтримувати такі критичні сфери: розмінування, водопостачання та водовідведення тощо. Ми вважаємо, що згуртованість є дуже важливою і будемо працювати разом з українським Урядом, з українським народом для того, щоб забезпечити цю згуртованість», – додав Масаші Накаґоме.

Окрім того, під час форуму панельні дискусії були присвячені таким темам:
– «Міжнародний та національний досвід у відновленні та залученні інвестицій»;
– «Люди під час війни».