Під час чергової сесії Харківської обласної ради були внесені зміни до Стратегії розвитку Харківської області на 2021-2027 роки.
Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко зазначила, що необхідність оновлення документу зумовлено прийняттям постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки».
«Враховуючи те, що регіон наш є прифронтовим, були включені всі безпекові умови в цій стратегії. Стратегія – це дуже важливий документ. Це не просто реферат про розвиток нашого регіону. Це об’ємна робота, над якою працювали майже рік неймовірна кількість фахівців. Військова адміністрація, депутати обласної ради, народні депутати, Міністерство розвитку та громад України цю стратегію затвердило. Окрім цього, були долучені американські партнери USAID і фахівці університету імені Каразіна. Тому наразі ця стратегія прийнята. Далі вже ми розуміємо, як ми будемо рухатися щодо розвитку нашого регіону, враховуючи те, що війна триває», – сказала Тетяна Єгорова-Луценко.
Оновлення стратегії розвитку Харківської області є критично важливим через значні зміни, спричинені військовою агресією. Людські жертви, руйнування інфраструктури, міграція населення та релокація бізнесів потребують відповідного реагування. Оцінки прямих збитків інфраструктури Харківської області на початок 2024 року, за попередніми оцінками, сягали понад 30 млрд дол., що співставно обсягам сумарних збитків на решті підконтрольних територій України. Стратегування в умовах військових загроз ускладнюється змінами базових значень соціально-демографічного та економіко-просторового потенціалу регіону. Військовий конфлікт створюють критичні ризики та виклики, які обмежують можливості сценарного планування соціально-економічного розвитку та реалізацію довгострокових проєктів. У таких умовах зростає важливість реалізації гнучких та адаптивних сценаріїв. У поточних умовах зростає роль військових та гуманітарних потреб, зменшення ризиків для життя та здоров’я громадян, нівелювання наслідків стресу, тривоги та невпевненості в майбутньому, протидії поширенню дезінформації. Водночас важливо закладати стійкі орієнтири для майбутнього розвитку, які залишатимуться актуальними незалежно від змін у зовнішньому середовищі. Це допоможе зберегти фокус на довгострокових цілях, забезпечити послідовність у діях та підтримувати мотивацію серед населення та бізнесу й водночас ефективно реагувати на поточні виклики та забезпечити стабільний розвиток регіону в довгостроковій перспективі, навіть в умовах військової агресії та нестабільності – йдеться в документі.