Медичні та освітні заклади Харківщини отримали аптечки для захисних споруд від МОМ

Завдяки співпраці Харківської обласної ради з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні, один комунальний заклад освіти та сім медичних комунальних некомерційних підприємств регіону отримали колективні аптечки для захисних споруд.

Ці аптечки укомплектовані відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 09.07.2018 №579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту». Вони призначені для своєчасного надання першої само- та взаємодопомоги в укриттях цивільного захисту.

Кожна аптечка містить вироби для обробки та перев’язки ран, серцеві, антисептичні та жарознижувальні засоби, ліки при отруєннях та захворюваннях ротової порожнини, а також допоміжні засоби, довідник з надання першої допомоги та рекомендації щодо використання вкладень.

На сьогодні аптечки для укриттів від МОМ вже отримали такі заклади Харківщини:

  • КНП Харківської обласної ради «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»;
  • КНП Мереф’янської міської ради «Мереф’янська центральна районна лікарня»;
  • КНП Харківської обласної ради «Обласний медичний клінічний центр урології і нефрології ім. В.І.Шаповала»;
  • КНП Харківської обласної ради «Обласний клінічний перинатальний центр»;
  • КНП Харківської обласної ради Обласний фтизіопульмонологічний центр;
  • КНП Харківської обласної ради «Обласний центр служби крові»;
  • КНП Харківської обласної ради «Обласна клінічна травматологічна лікарня»;
  • комунальний заклад «Харківська спеціальна школа ім. В.Г. Короленка» Харківської обласної ради.

Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні продовжує видачу колективних аптечок для захисних споруд.

Довідка:
Представництво МОМ в Україні надає допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) і людям, які постраждали від війни, протидіє торгівлі людьми, надає допомогу Уряду у протидії неврегульованій міграції та покращенні системи управління міграційними процесами, а також розробляє політику у галузі охорони здоров’я, яка враховувала би мігрантів.

Із початку повномасштабної війни в Україні МОМ переорієнтувала свої програми та проєкти, направлені на надання непродовольчих товарів та предметів гігієни; заходи у сфері водопостачання, санітарії та гігієни; багатоцільову грошову допомогу; медичну допомогу та заходи у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки; сприяння колективним центрам; захист та інші види допомоги переселенцям.