26 червня під час пленарного засідання чергової сесії депутати ухвалили рішення «Про внесення змін до обласної Програми розвитку освіти “Освіта незламної Харківщини” на 2024-2028 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 20 лютого 2024 року № 787-VIII (зі змінами), та затвердження Порядку виплати грошової винагороди переможцям ІІ етапу всеукраїнських учнівських олімпіад».
Зазначене рішення було ініційовано головою Харківської обласної ради Тетяною Єгоровою-Луценко. Його ціль – сприяння розвитку та підтримка обдарованої учнівської молоді. Пропонується збільшити обсяги фінансування, визначені у Програмі, на 4,6 мільйона гривень, зокрема:
- для оплати проїзду в 2026-2028 роках до місця проведення ІІІ етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та у зворотному напрямі й добових у дорозі учням, витрати на відрядження керівників команд – на 900 тисяч гривень;
- для виплати у 2025-2028 роках грошової винагороди переможцям ІІ (обласного) етапу всеукраїнських учнівських олімпіад – на суму 3,7 мільйона гривень.
Реалізація Порядку виплати грошової винагороди переможцям ІІ етапу всеукраїнських учнівських олімпіад має мотивувати учнівську молодь на досягнення особистих високих результатів у навчання, сприятиме подальшому розвитку олімпіадного руху в Харківській області, підвищенню рівня та якості освіти.