Хорошун Едуард Миколайович

Народився 31 серпня 1973 року у м. Южно-Сахалінськ Російської Федерації.

Освіта: у 1996 році закінчив Дніпропетровську медичну академію за спеціальністю «Лікарська справа»; у 1999 році – Військово-медичний інститут Української військово-медичної академії за спеціальністю «Загальна хірургія»; у 2002 році – Військово-медичний інститут Української військово-медичної академії на оперативно-тактичному факультеті за спеціальністю «Лікувальна справа».

Вчений ступінь: кандидат медичних наук.

Вся трудова діяльність пов’язана з військовою медициною. З 1999 року розпочав служити начальником операційно-перев’язувального відділення 127 окремої механізованої бригади. До 2014 року служив у місті Севастополі на посадах від ординатора хірургічного відділення до начальника клініки невідкладної хірургії та ушкоджень Військово-медичного клінічного центру Кримського регіону.

У 2014 році з військовими, що не зрадили присязі, вийшов на материкову Україну. Очолив клініку невідкладної та ендоскопічної хірургії Військово-медичного клінічного центру Південного регіону.

Із 2015 по 2017 рік працював на посаді начальника Центрального військово-медичного управління – начальника медичної служби Збройних Сил України Генерального штабу ЗСУ. Із 2020 року – начальник Військово-медичного клінічного центру Північного регіону.

З літа 2014 року мав три ротації у зоні проведення Антитерористичної операції на Сході України на посадах головного хірурга 61 мобільного госпіталю, начальника медичної служби сектору «Б».

Із початку повномасштабного вторгнення в Україну організував оборону Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, створивши осередок надання спеціалізованої медичної допомоги у м. Харкові та Харківській області. Забезпечив евакуацію поранених та хворих військовослужбовців Сил оборони. Переформатував роботу клінічного центру для надання медичної допомоги при масовому надходженні поранених та травмованих військових і цивільних осіб. У лікувальних закладах міста й області організував створення лікарсько-сестринських бригад та передових хірургічних груп, які надають допомогу військовослужбовцям і цивільним особам регіону.

Має військове звання полковника медичної служби, звання заслуженого працівника охорони здоров’я України, має 10 патентів на корисну модель. Зараз обіймає посаду доцента кафедри хірургії №4 Харківського національного медичного університету. 

Нагороджений орденом Данила Галицького (2015 р.); має звання «Герой України» із врученням ордена «Золота Зірка» (2022 р.). Має низку відомчих, обласних нагород і почесних відзнак.