Деклараційна кампанія: особливості та терміни

Для працівників виконавчого апарату Харківської обласної ради проведено семінар щодо особливостей відновлення електронного декларування

Як зазначила начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату обласної ради Томіла Погуляєва, 12 жовтня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану».

«Є три кампанії декларування, це декларування за 2021 рік, я нагадую, що 21 рік це рік, який був до повномасштабного вторгнення росії, це 2022 рік і це вже 2023 рік. Декларацію про доходи за 2021, 2022 рік потрібно подати до 31 січня 2024 року, якщо ми говоримо про декларування за 2023 рік то ці декларації повинні будуть подані до 31 березня 2024 року», – зазначила Томіла Погуляєва.

Також фахівець зазначила, що повідомлення про суттєві зміни майнового стану за період з 24 лютого 2022 по дату набрання чинності Закону, яким відновлено декларування, тобто до 11 жовтня 2023 року, не подаються. Зміни майнового стану які виникли з 12 жовтня 2023 року подаються на загальних підставах, тобто протягом 10 діб, придбання майна або здійснення разового видатку на суму яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (134 200 гривень у 2023 році).

Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, подаються виключно особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків. Повідомлення про відкриття валютного рахунку подається через 20 днів після відкриття такого рахунку. Крім того повідомлення про відкриття такого рахунку за період з 24 лютого 2022 року по 11 жовтня 2023 року включно також не подаються.

«Що стосується питання, коли буде відкрито цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб. Відповідно до норм Закону НАЗК зобов’язаний забезпечити відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше 60 днів з дня набрання чинності цим Законом, а саме 10 грудня вже реєстр повинен працювати», – повідомила експертка.

Крім того, збільшено строк подання виправленої декларації для всіх суб’єктів декларування. Раніше виправлення в декларацію ми могли вносити тричі в термін семи днів. Зараз можна внести зміни всього один раз на протязі 30 днів з дня подачі декларації.