Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко привітала працівників та вихованців закладу зі святом та вручила колективу відзнаку обласної ради.
«Я вітаю колектив, дітей та батьків з ювілеєм ліцею. Мені приємно сьогодні бачити тут вихованців музичного закладу. Харківщина один з найнебезпечніших регіонів в Україні, але батьки знайшли сили і можливість продовжити своє життя в рідному місті. А наші дітки – маленькі-великі герої Харківщини. Я із задоволенням слухала зараз, як грають діти, і згадала, як за півроку до війни Харківському державному музичному ліцею, єдиному в Україні, було надано Міжнародний статус «All-Steinway School». Це відбулося завдяки тому, що меценат Володимир Гриненко придбав для закладу дороговартісні інструменти. Я пам’ятаю, як вже після початку повномасштабного вторгнення ми разом хвилювалися за те, щоб роялі вціліли, і їх не довелося перевозити до іншого регіону, ми хотіли залишити дітям можливість навчатися саме на Харківщині. Ми вистояли – музика живе, навіть попри війну. Ми зберегли заклад, хоча він частково постраждав від російських обстрілів. Інструмент звучить сьогодні саме на цій сцені, і я вас з цим вітаю. Також хочу привітати пана Оріщенка з призначенням на посаду керівника ліцею. Бажаю достойно продовжувати справу своїх попередників», – зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.
На заході також були присутні представники Харківської обласної військової адміністрації, міської ради, педагоги ліцею, учні та батьки.
Директор ліцею Олег Оріщенко подякував голові обласної ради за увагу до навчального закладу і за підтримку у такий не простий час.
«Ми пишаємо кожним вихованцем нашого ліцею. Не дивлячись на воєнний час ми продовжуємо традиції наших видатних педагогів. Сьогодні хочу привітати і наших ветеранів, які протягом свого життя виховували музикантів, що тепер прославляють Харківщину на весь світ. Одним з щитів війни є культура, і ми готові боронити країну на своєму культурному фронті, наближати час перемоги», – додав керівник ліцею.
Довідково: Харківський державний музичний ліцей – один з провідних музичних учбових закладів України. Його історія почалася в 1933 році, коли при Харківському музично-драматичному інституті, перетвореному згодом в державну консерваторію (зараз – національний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського), відкрилася Особлива група для обдарованих дітей.