Положення про обласний конкурс журналістських робіт «Історії успіху громад»
1. Засновники
1.1. Засновник Конкурсу – Харківська обласна рада.
1.2. Обласний конкурс журналістських робіт «Історії успіху громад» (далі – Конкурс) проводиться щорічно. Проведення Конкурсу забезпечує Оргкомітет, персональний склад якого затверджується розпорядженням голови Харківської обласної ради.
2. Мета й завдання
2.1. Мета Конкурсу – забезпечити підвищення поінформованості та обізнаності населення Харківської області стосовно реалізації реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади, конкретних прикладів розвитку громад та кращих практик, збільшити прихильність населення до реформи, сприяти утвердженню принципів народовладдя, верховенства права, прав людини і демократії, відповідальності кожного громадянина за майбутнє свого села, міста, регіону, держави.
2.2. Завдання Конкурсу:
2.2.1. Створення сталого демократичного механізму активізації місцевих громад та сприяння висвітленню їхніх здобутків у засобах масової інформації.
2.2.2. Налагодження плідної взаємодії між засобами масової інформації усіх рівнів та територіальними громадами Харківської області.
2.2.3. Поширення позитивного досвіду впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, кращих практик громад та органів місцевого самоврядування області, спрямованих на збільшення ефективності місцевої влади, розбудову спроможності громад та покращення добробуту населення.
2.2.4. Збільшення кількості і якості інформаційних матеріалів у ЗМІ щодо переваг та здобутків реформи місцевого самоврядування та підсилення інтересу представників обласних і місцевих ЗМІ до висвітлення інформації про кращі практики та результати вдосконалення системи місцевого самоврядування в громадах області.
2.2.5. Привернення уваги населення області, ініціативних груп та громадських організацій, представників малого та середнього бізнесу до широкого спектру позитивних аспектів та прикладів розвитку громад області.
3. Учасники та умови проведення Конкурсу
3.1. Конкурс проводиться серед журналістських робіт, розміщених у регіональних та місцевих ЗМІ усіх типів (теле- та радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа, шкільні ЗМІ) та форм власності (державної, комунальної, приватної).
3.2. Тематика Конкурсу та пріоритетні теми оголошується оргкомітетом до початку прийому матеріалів.
3.3. До участі у Конкурсі допускаються матеріали, створені у поточному році, а також упродовж року, який передує конкурсному, але тільки ті, що з певних причин не надсилались у попередньому році для участі у Конкурсі. Матеріали, створені раніше вказаного терміну, розглядатись Оргкомітетом не будуть.
3.4. Термін приймання заявок та матеріалів для участі у Конкурсі: щороку, до 31 березня.
3.5. У рамках Конкурсу передбачені наступні номінації:
– «Краща публікація у друкованому ЗМІ»;
– «Краща онлайн-публікація»;
– «Кращий радіоматеріал»;
– «Кращий відеоматеріал»;
– «Краща публікація у шкільному ЗМІ».
3.6. Загальні умови Конкурсу:
3.6.1. Конкурсні матеріали оцінюються в межах номінацій відповідно до типу ЗМІ. Матеріали мають відповідати тематичним пріоритетам Конкурсу.
3.6.2. Учасники мають право брати участь лише в одній номінації Конкурсу. Кожен учасник може подати до трьох конкурсних робіт, оформивши їх окремими конкурсними заявками.
3.6.3. Матеріали мають містити актуальну інформацію, яка сприятиме розумінню суті реформ, висвітлюватиме кращі практики (здобутки, проекти, програми, корисні ініціативи тощо) органів місцевого самоврядування та/чи громади. Автори мають коректно застосовувати необхідну термінологію.
3.6.4. Автори конкурсних медійних матеріалів мають дотримуватись етичних норм та стандартів журналістики (баланс думок і точок зору, об’єктивність, достовірність (посилання на джерела), відокремлення фактів від коментарів, точність, повнота представлення фактів та інформації з проблеми тощо).
3.6.5. Інформація у конкурсних роботах має бути викладена оригінально, креативно, з авторським підходом, враховуючи цільову аудиторію.
3.6.6. Матеріали мають бути виконані українською або російською мовами.
3.6.7. Для участі у Конкурсі необхідно:
а) заповнити онлайн-заявку на участь у Конкурсі;
б) додати до заявки публікації, аудіо- або відеозаписи, які автор подає на Конкурс. Файли з публікаціями, аудіо- та відеозаписи мають бути попередньо завантажені учасниками на файлообмінні, хмарні сервіси або у мережі YouTube, Vimeo, SoundCloud. Посилання на них мають бути обов’язково зазначені у заявці.
3.7. Додаткові вимоги для окремих номінацій:
3.7.1. Для учасників номінації «Краща публікація у друкованому ЗМІ»:
- текст статті в форматі .doc з позначенням реквізитів (назви, номера та дати) друкованого ЗМІ, де її було вперше опубліковано;
- скановане зображення статті у верстці друкованого ЗМІ, де її було вперше опубліковано, а також першої/титульної сторінки цього ЗМІ з його реквізитами (назва, номер, дата випуску) у форматі .jpeg, .pdf.
Технічні вимоги:
- кількість друкованих знаків публікації – від 2000 до 15000 др. зн.;
- загальний обсяг файлів має не перевищувати 10 Мб.
3.7.2. Для учасників номінації «Краща онлайн-публікація»:
- текст статті в форматі .doc з посиланням (лінком) на першу публікацію матеріалу в онлайн-виданні та зазначенням дати першої публікації;
- скріншот(и) екрану публікації у форматі .jpeg., що містить повний текст та дату публікації.
Технічні вимоги:
- кількість друкованих знаків публікації – від 2000 до 15000 др. зн.;
- загальний обсяг файлу має не перевищувати 10 Мб.
3.7.3. Для учасників номінації «Кращий радіоматеріал»:
- аудіозапис в форматі .mp3, .wma студійної якості;
- довідка з радіокомпанії із підтвердженням дати виходу радіоматеріалу у ЗМІ;
- текстове розшифрування радіоматеріалу в форматі .doc (за бажанням).
Технічні вимоги:
- хронометраж запису має бути від 1 хв. до 20 хв.;
- загальний обсяг файлів має не перевищувати 40 Мб.
3.7.4. Для учасників номінації «Кращий відеоматеріал»:
- відеозапис в форматі .mp4, .avi студійної якості;
- довідка з телекомпанії із підтвердженням дати виходу відеоматеріалу у ЗМІ;
- текстове розшифрування відеоматеріалу в форматі .doc (за бажанням).
Технічні вимоги:
- хронометраж запису має бути від 1 хв. до 30 хв.;
- загальний обсяг файлів має не перевищувати 700 Мб.
3.7.5. Для учасників номінації «Краща публікація у шкільному ЗМІ»:
- текст статті в форматі .doc з позначенням, де її було опубліковано; аудіозапис в форматі .mp3, .wma; відеозапис в форматі .mp4, .avi;
- довідка зі школи із підтвердженням виходу матеріалу у шкільному ЗМІ;
- текстове розшифрування аудіо-, відеоматеріалу в форматі .doc (за бажанням).
Технічні вимоги:
- кількість друкованих знаків публікації – від 2000 до 15000 др. зн.; хронометраж запису – від 1 хв. до 20 хв.
3.8. Запитання, що виникатимуть у зв’язку із участю у Конкурсі, можна поставити за телефонами (057) 700-53-05, (057) 715-73-63 або надіслати їх на електронну адресу: pressa@oblrada.kharkov.ua.
3.9. Організатори не несуть відповідальності за помилки й похибки, що містяться у наданій заявці та/або матеріалі.
3.10. Матеріали, подані для участі у Конкурсі, авторам не повертаються та не рецензуються.
3.11. Організатори Конкурсу не несуть відповідальність за перевірку приналежності авторських прав на матеріали особам, які подали їх на Конкурс. За подання будь-якої недостовірної інформації на Конкурс відповідальність несе особа, яка надала цю інформацію.
3.12. Усі питання щодо організації проведення Конкурсу визначаються Оргкомітетом.
4. Журі Конкурсу
4.1. Для розгляду конкурсних заявок з матеріалами Конкурсу та визначення переможців Оргкомітетом створюється журі Конкурсу, до складу якого запрошуються представники місцевого самоврядування, громадськості та фахівці з питань місцевого самоврядування і журналістики.
4.2. Члени журі Конкурсу обирають зі свого складу голову журі.
4.3. Журі Конкурсу може проводити відбір фіналістів та переможців Конкурсу в один чи два етапи, використовуючи, за необхідності, поділ складу журі на групи. Всі медійні матеріали оцінюються за шкалою, затвердженою журі Конкурсу.
4.4. За підсумками ознайомлення з конкурсними матеріалами складаються протоколи, що засвідчуються підписами членів журі Конкурсу.
4.5. У випадку, якщо на призове місце у номінації одночасно претендує два і більше матеріалів, голова журі, використовуючи коментарі членів журі, визначає матеріал, що посяде 1, 2 чи 3 місце у Конкурсі по номінаціях.
5. Нагородження переможців Конкурсу
5.1. Нагородження переможців відбувається щороку у червні у рамках святкування Дня журналіста.
5.2. Автори, які стали переможцями конкурсу у відповідних номінаціях, нагороджуються преміями та дипломами:
1 премія – 7 тис. грн., 2 премія – 5 тис. грн., 3 премія – 3,0 тис. грн. у кожній з номінацій.
5.3. Журі Конкурсу може своїм рішенням визначати один чи декілька матеріалів, автори яких отримують заохочувальні відзнаки.
5.4. Партнери Конкурсу можуть заснувати спеціальні власні призи в будь-якій з номінацій.
5.5. Місце та час проведення церемонії нагородження переможців Конкурсу визначається оргкомітетом Конкурсу.
6. Фінансування конкурсу
6.1. Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок асигнувань обласного бюджету, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.