Сьогодні у Великопольській палаті ремесел у Познані відбулося перше засідання Наглядової ради проєкту «Ремісники без кордонів», у якому взяли участь представники урядових спільнот Польщі, Франції, Італії та Німеччини. У режимі онлайн до конференції приєдналися представники Харківського регіону, зокрема, заступник керуючого справами, начальник управління з питань територіального і місцевого розвитку та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради Максим Колінько та голова ради директорів закладів професійно-технічних навчальних закладів Харківської області Геннадій Амербеков.
Захід відкрив Президент Великопольської палати ремесел у Познані Марек Скошевський, який розповів про мету проєкту та висловив всебічну підтримку українцям та жителям Харківщини.
Під час заходу учасники презентували сектори ремесел своїх країн та регіонів, а також провели дискусію щодо забезпечення у повному обсязі проєкту «Ремісники без кордонів» у спільній системі для всіх регіонів-учасників та у Харківській області зокрема. Разом із цим визначили поетапний план дій та терміни проєкту.
Максим Колінько на початку свого виступу подякував від імені голови Харківської обласної ради Тетяни Єгорової-Луценко польським друзям за всебічну підтримку Харківської області, надання їй необхідної гуманітарної допомоги та забезпечення дітей з деокупованих територій відпочинком та реабілітацією.
«Для нас важлива допомога та підтримка польського народу, які першими відгукнулися на поклик українців та продовжують допомагати прифронтовим регіонам відновлюватися після російських нападів. Ми дякуємо вам за вашу всебічну підтримку та долучення Харківщини до важливого та дієвого проєкту «Ремісники без кордонів», який допоможе жителям області отримати технічні професії європейського рівня, що надасть їм змогу для створення належних та комфортних умов життя не дивлячись на щоденні напади з боку рф, а також зростить спеціалістів для відбудови регіону. Зараз дуже важливо, щоб наші студенти та викладачі не були на одинці з собою, а мали можливість вивчати міжнародний досвід та застосовувати його на практиці», – сказав Максим Колінко.
Разом із цим, він презентував сектори ремесел в Україні та, зокрема, у Харківській області, надав учасникам заходу інформацію щодо ситуації, яка склалася у регіоні під час дії правового режиму воєнного стану, зокрема у розрізі галузі освіти та підготовки робітничих кадрів, а також вичерпні відповіді на запитання.
Окрім цього, учасники заходу обговорили можливості реалізації даного проєкту на території Харківщини із залученням українських фахівців та студентів для отримання ними професійно-технічної освіти міжнародного стандарту. Мова йшла про адаптацію вищезгаданого проєкту до умов, в яких перебуває область, та розглянуто варіанти взаємодії в рамках проєкту як в онлайн форматі, так і офлайн із проходженням відповідної практики у країнах-партнерах.
Довідково
Проєкт «Ремісники без кордонів» створено німецькою Ремісничою палатою Франкфурт-Рейн-Майн разом із європейськими партнерами з Польщі, Італії та Франції.
Мета проєкту полягає у допомозі у навчанні кадрів ремісників в Україні для післявоєнної відбудови країни. Проєкт є пропозицією регіональних партнерів Великопольщі з німецької землі Гессен. У проєкті задіяні також французька Аквітанія та Палата ремісників з Віченци в Італії.
Успіх проєкту надихнув його ініціаторів, за підтримки Німецького Федерального Міністерства з питань економічної співпраці та розвитку, щоб провести його для потреб ринку українських ремесел, який знищується російською агресією. Проєкт передбачає дворічну співпрацю з можливістю продовження.